üleskutse kujundajatele andmaks end üles teenusevahenduse andmebaasi

 • Jason 9 a

  plaanis on umbes tuleva aasta suvest alustada usa's kujundusteenuste pakkumist. põhjus lihtne: kohalikud normaalse hinnaga (kohalikus mõistes normaalse hinnaga) tegijad ei pea tähtaegadest, ei saa aru, mida neilt tahetakse ja tihtipeale ei oska üldse oma tööd tehagi. tipptegijatel, kes tunnevad tööd ja tähtaegu, on aga, nagu kõikjal mujalgi, tipphinnad, mida lihtsamate tööde soovijad kahjuks maksta ei raatsi.

  seega siis tekkis kahel mehel selline mõte, et korjaks eesti professionaalsete ja asjaarmastajatest kujundajatelt kokku hunniku portfolioid ning hakkame nende töid usa turule pakkuma. kohapeal tegutseb selleks puhuks vajalik firma, mis korjab tellimusi ja valib kas koos kliendiga või oma äranägemise järgi portfoliode põhjal sobiliku teostaja. tööde eest maksaks eesti keskmist aga vähemalt alul kindlasti mitte usa turu keskmist. kui asi korralikult jooksma hakkab, siis julgeks ka sealse turu palka lubada. igatahes on tasu otseses seoses töö iseloomu ja teostusega.

  enese ülesandjailt eeldaks järgmist:
  1. levinuimate kujundusprogede valdamine professionaalse teenuse pakkuja tasemel (illukas, PS, corel, id jmt)
  2. trükiettevalmistuse oskust
  3. kunstilist, aga ka tehnilist mõtlemist, et ei tekiks viivitusi töö teostamise lahenduste leidmisel
  4. veebikujundamise kogemust
  5. kõikvõimalike trükiste jmt kujundamise kogemust:visiitkaardid, postkaardid, reklaamimaterjalid, plakatid, pannood, kleebised, raamatud, ajakirjad, logod, firmastiilid, kalendrid, pakendid, bännerid, stendid, presentatsioonimaterjalid, menüüd jnejne. muidugimõista ei pea iga indiviid kõiki nimetatud asju teha mõistma.
  6. olenemata muust spetsialiteedist on vajalikud head teadmised värvidest ja värvikorrektuurist
  7. soovitavalt mõistma hästi inglise keelt, aga see pole möödapääsmatult oluline.

  töö iseloomu tõttu peab ülesandja olema võimeline esitama valmistöö nõutud levinuimates vormingutes, formaatides ja layout'ides.

  lisaks kujundajatele oleksime huvitatud ka kõikvõimalikest kunstnikest (joonistajad, maalijad, graafikud, illustraatorid jmt), veebitreialitest (lihtsast kodulehest kuni keeruliste lahendusteni), copywriteritest (hint: inglise keel + usa kultuuritausta tundmine!!!), videotöötlejatest (monteerimine, efektid, dvd koostamine jmt), 3d-kunstnikest, animaatoritest jpt.

  kui oled huvitatud, pane kokku oma portfolio. siinkohal väike lisasoovitus: kuna paljudel juhtudel huvitab klienti disaineri stiil ja esitlusoskus, siis oleks tungivalt soovitatav kui portfolio poleks lihtsalt zip-fail, kus on tööde näidised koos, vaid omaette kujundatud esitlusmaterjal (pdf, A4). porfolio peaks algama ülevaatliku enesetutvustusega (eesnimi, pilt, oma stiili tutvustus ja põhjendus, miks just sinu töid peaks tellima (inglise keeles. kui ise piisavalt keelt ei valda, võib eestikeelse teksti mulle saata ja ma tõlgin ära), näidised erinevatest töödest ühes kirjeldusega, millega tegu (või näiteks lehekülgede kaupa: ühel lehel logod, teisel, visiitkaardid jne) jmt. isikuandmeid lisada ei tohi.

  eraldi kirjas oleks vaja saata ka ülevaatlikud hinnad. kuivõrd hinnad on enesestmõistetavalt suhtelised, siis pakun lihtsustamiseks välja variandi, et ütlete, mis hinnaga teeksite konkreetsed portfolios esitatud materjalid. see on väga vajalik nii meie kui ka tellijate jaoks, et saaks teha optimaalseima valiku. konkreetse töö lõplik hind räägitakse ikkagi eraldi läbi aga eelnevalt on vaja teada orienteeruvat hinnataset.

  NB! usas makstakse küll palka enamasi tunniarvestuse põhjal aga seda rakendatakse siiski neil juhtudel, kus tööaja kasutamist on võimalik kontrollida.

  _____________________________

  kuigi projekti otsese käivitamiseni on veel aega, võib tellimusi tekkida juba varem. näiteks on peatselt vaja kokku monteerida üks hästi ilus tantsuvideo ja millalgi luua ka tantsuvõistluse logo.

  alati võib teha igasuguseid ettepanekuid, mis projektile kaasa aitaks.

  portfolioid ja isiklikke küsimusi võib saata minu meilile:
  raul(ätt)noriabooks.com

  23. oktoober 2011 - 20:53:02 · Otselink

  2

  • "usa kulturuuritausta tundmine", palun vabandust, mis see on, prooviks lühidalt, kahe lausega?

  • kui sa pole märganud, siis USAs viljeletakse visuaalses meedias tihtipeale tsipa teistmoodi stiili kui euroopas harjunud ollakse.

  Loe kõiki

 • mbhh 9 a

  mis firma, mis on teie vahendusprotsent, mida teie garanteerite?

  23. oktoober 2011 - 21:35:26 · Otselink

 • Jason 9 a

  juba esimeses lauses on kirjas: "plaanis on umbes tuleva aasta suvest alustada...". see tähendab, et konkreetset firmat, mis otseselt seda tegema hakkab, pole veel loodud. see on usas kõige väiksem probleem. kui sinna kohale jõuan ja firma loodud on, annan teada ;-)

  kui enne nimetatud aega peaks tekkima vajadus töid vahendada, siis eesti poolt teeks seda Noria Books (Trading Post oü) ja usas JV Mega Info või INXS Studio. kahjuks arvan ma, et selle infoga pole sul vähemalt hetkel midagi peale hakata.

  mingitest vahendusprotsentidest pole juttu ega tule juttu. see on firma enda asi, millise juurdehindlusega ta teenust või toodet edasi müüb. töö teostaja saab oma kokkulepitud tasu. see on ka garantii.

  23. oktoober 2011 - 23:54:27 · Otselink

 • tajo 9 a

  ma soovitan ühe asja veel kohe ette mõelda (võib-olla väga obvious, võib-olla mitte). mis juhtub siis, kui töö on tehtud ja üle antud aga klient ei taha maksta/läheb pankrotti/jne? kas siis eesti disainer saab raha ikkagi 100% kätte, või peab selle riskiga arvestama?

  24. oktoober 2011 - 09:38:39 · Otselink

  1

  • kuna leping sõlmitakse vast ikka eesti vahendajaga eesti seadusi järgides, siis usa mured ei tohiks siinseid tegijaid väga mõjutada?

  Loe kõiki

 • ma näen, et juba nülitakse laskmata karu nahka :)

  sellist asja on mõtet suure kella külge panna alles siis , kui esimene klient on olemas ja siis Eestist disainer thaa otsida muidu on lihtsalt lõugade laksutamine ja nõrganärvilise disaineri lootuste purunemine :(

  24. oktoober 2011 - 10:50:44 · Otselink

  7

  • sa ise ju ka ei tee. igaüks saab teha mingi kuulutuse, aga need tagamaad ei pruugi olla ausad. pärast määrid oma kliendid ei tea millesse.

  • mul ei ole portfoliot kuna backend ei paista välja

  Loe kõiki

 • Jason 9 a

  "ma soovitan ühe asja veel kohe ette mõelda (võib-olla väga obvious, võib-olla mitte). mis juhtub siis, kui töö on tehtud ja üle antud aga klient ei taha maksta/läheb pankrotti/jne? kas siis eesti disainer saab raha ikkagi 100% kätte, või peab selle riskiga arvestama?"

  keeruline teema keerulise vastusega.

  nimetatud juhuks on see pluss, et äri alustuseks on meil olemas üsna korralik hulk pappi, millega hädaolukorras kõikvõimalikke konarusi siluda.

  mis puutub juhtumisse, kus klient ei soovi maksta, siis selleks puhuks on igas tsiviliseeritud riigis, millede hulka ka usa eeldatavasti kuulub, omad seadused. pankrot on muidugi pankrot ja pankrotipesast midagi kätte saada on omaette ooper aga lähtun eeldusest, et üldjuhul pankrotiohus ettevõte ei kuluta raha kujundusteenustele. pankrotiohus võidakse küll teha ponnistusi reklaami läbi klientuuri kasvatamiseks aga ameerikamaal tähendaks taoline samm hoopis teise kategooria väljaminekuid ja väljundeid kui see, millega meie vähemalt esialgu tegeleda kavatseme. seega julgen ma arvata , et isegi kui mõni tellija peaks vahepeal pankrotti minema, pole tema maksmata arved nii suured, et neid poleks võimalik kujundajale kompenseerida. siinkohal võtaks endale hea meelega vabaduse sellisel juhul juba teostatud töid põhjana mõne järgmise kliendi puhul kasutada...hehe...

  24. oktoober 2011 - 19:10:52 · Otselink

  1

  • ok, see on hea.

  Loe kõiki

 • Jason 9 a

  "kuna leping sõlmitakse vast ikka eesti vahendajaga eesti seadusi järgides, siis usa mured ei tohiks siinseid tegijaid väga mõjutada?"

  siinkohal märgin ära, et kui asi ametlikult käima läheb, siis pole mängus mingit eesti vahendajat.

  loomulikult on aga vahendajaks eesti oludega sinapeal olevad inimesed, kes püüavad teha kõik endast oleneva, et kõik osapooled jääks lähtuvalt oma majandus- ja kultuuriruumi iseärasustele rahule.

  24. oktoober 2011 - 19:16:40 · Otselink

 • Jason 9 a

  "ma näen, et juba nülitakse laskmata karu nahka :)
  sellist asja on mõtet suure kella külge panna alles siis , kui esimene klient on olemas ja siis Eestist disainer thaa otsida muidu on lihtsalt lõugade laksutamine ja nõrganärvilise disaineri lootuste purunemine :("

  tore, oletame nii. kuidas see siis välja näeks? kühveldame hulga pappi ameerikasse, asutame selle eest firma, soetame kontori, ostame tehnikat, palkame "caller'i", teeme reklaami ning kui caller tabab esimese kliendi ja saab tellimuse, alustame kampaaniaga, leidmaks reaalseid töötajaid? kõlab ilusalt. tore kui äri saaks nii alustada aga....

  natuke veider ei tundu see sulle? veidi valest otsast ei oleks selline algus?

  muidugi ma mõistan su muret seoses lootuste ülespuhumisega aga olgem ausad - iga indiviidi lootused ja ootused on tegelikult ikkagi tema enda mure ja keegi ei käsi kellelgi iga üleskutse peale käsi väristama ega ilusast elust unistama hakata.

  võibolla esinesin ma tõesti üleskutsega veidi vara aga kaalusin seda kuu aega ja leidsin, et parem oleks siiski juba jupp aega ette huvilisi leida. esiteks on võimalus, et andmebaas saab seeläbi laiapõhjalisem ja teiseks on ka võimalus, et selle aja jooksul kujuneb mõnegi huvilisega välja isiklikum suhe, mis kindlasti edasist tegevust mõlemapoolselt lihtsustab.

  mis puutub aga klientide eelnevasse olemasollu, siis viitn algpostis mainitud tõigale, et JUBA PRAEGU oleks vaja paari asja teha. päevakorras on vajadus kujundada kuus kalendrit. alles mõni nädal tagasi oli teemaks ühe tantsuvõistluse logo kujundamine. tundub, et aktuaalseks on muutumas ühe härrasmehe transpordifirma, mis vajab furgoonidele reklaame (kompanjoni hinnangul on tegu sellise kaliibriga firmaga, et kui mõni üksikisik nendega diilile saaks, võiks ta end kõigilt muudelt töödelt vabaks võtta ja puhtalt sellest diilist ära elada).

  muudest teemadest: 90% tõenäosusega oleks väga varsti vaja kedagi, kes suudaks kokku panna ilusa, veebipoodi sisaldava kodulehe ja veel kedagi, kes monteeriks kokku visuaalselt atraktiivse tantsu-DVD (peotants vmt).

  24. oktoober 2011 - 19:38:06 · Otselink

  4

  • tänan lingi eest aga - mida ma sellega peale hakkan? mis seal on? sa ei eelda ju, et ma ilma mingi eelinfota selle kõik läbi lugeda viitsin?

  • see kirjeldab meetodit kuidas sa saaksid alustada ilma reaalsete inimesteta ja selle ürituse mõttekust minimaalse kujuga hinnata

  Loe kõiki

 • Jason 9 a

  "vaalaskala 4 h
  tuleb rohkem püüda lihtsalt :) kui sa mõtled progejate peale, siis nemad ei käi müügi realiseerimiseks koodinäited mapi vahel ringi"

  noh, seda muidugi. progejal on lingid, kust nende loomingut näha saab.

  24. oktoober 2011 - 19:39:23 · Otselink

 • Jason 9 a

  "mbhh 4 h
  selliseid asju on varemgi olnud, saadad oma portfolio ja enam mingit vastust mitte kunagi ei tule. sodipodi pakkujaid on väga palju."

  nojah...tõsi ta muidugi on, ehkki pööraksin tähelepanu paarile asjaolule:

  1. kogu keskmise tööinimese elu seisneb oma cv'de ja portfoliode igale poole saatmises
  2. enesestmõistetavalt tuleb arvestada, et kui portfolio kellelgi käsi värisema ei pane, siis pole ka suurt lootust saada ägedaid tellimusi
  3. laias perspektiivis on meilide ja portfoliode saatmine tänapäeval tasuta, nii, et kaotada pole sul ju otseselt midagi?

  24. oktoober 2011 - 20:14:22 · Otselink

  3

  • kui ma olen ise veel portfolio saatnud, siis väidetakse hiljem mida iganes ja kedagi ei huvita kuidas asjad tegelikult olid.

  • mul on sulle kurb uudis: tere tulemast PÄRISMAAILMA! siin lähebki vahel sitasti. aga seepärast ei pea eeldama, et alati läheb sitasti.

  Loe kõiki

 • Jason 9 a

  "mbhh 4 h
  sa ise ju ka ei tee. igaüks saab teha mingi kuulutuse, aga need tagamaad ei pruugi olla ausad. pärast määrid oma kliendid ei tea millesse."

  kõiki ja kõike kahtlustada võib ju mingi piirini põnev olla (eks kõik vandenõuteoreetikudki sellel pinnal õilmitsevad), aga kui sa kardad, et oma portfolio saatmine tipneb su pangakonto tühjendamise, identiteedi varguse ja su enda elu lõpuni Tai vanglasse mädanema saatmisega, siis ole lahke ja hoia oma PF omale. ausõna - ega ma ei viitsikski isegi omaenda varju ees värisevate tüüpidega äri ajada.

  24. oktoober 2011 - 20:18:20 · Otselink

  1

  • miks sa tegid siis selle kuulutuse kui sa reaalselt tegelikult ei soovigi midagi? seda oligi vaja teada saada, sa olid varem satanist?

  Loe kõiki

 • Jason 9 a

  "miks sa tegid siis selle kuulutuse kui sa reaalselt tegelikult ei soovigi midagi? seda oligi vaja teada saada, sa olid varem satanist?"

  oled äkki üks vähestest viimastest lahketest inimestest maa peal ja räägid meile, kust lugesid välja, et ma "reaalselt tegelikult ei soovigi midagi"? seda kohta oleks endalgi põnev üle lugeda...

  ei olnud varem satanist. olen jätkuvalt. on sel mingit tähtsust?

  24. oktoober 2011 - 23:47:47 · Otselink

  1

  • ühesõnaga kui teeksime koostööd, siis iga erimeelsuse korral saaks sinult sellist üleoleva stiiliga ülbet juttu a'la ise oledki jobu:D

  Loe kõiki

 • Jason 9 a

  "ühesõnaga kui teeksime koostööd, siis iga erimeelsuse korral saaks sinult sellist üleoleva stiiliga ülbet juttu a'la ise oledki jobu:D"

  alulmõtlesin pikalt-laialt vastata ja oma mõtteid seletada aga lõpuks kustutasin kõik ära ja otsustasin piirduda järgmise, sjust sinule mõeldud soovitusega, mida juba kõigile tuntud mark twain ütles: "parem on olla vait ja lasta teistel arvata, et oled loll, kui teha suu lahti ja pühkida viimnegi kahtlus"

  25. oktoober 2011 - 02:19:47 · Otselink

  6

  • pead ometi usaldust müüma. Et sa oled aus, kõik on sinupoolt korretkne ja viisakas eriti kui sa tahad vahendajaks olla. Valesti alustasid!

  • mbhh, ükskõik kuhu tööle minnes...ükskõik kelle tellimust täites on võimalik tünga saada. aisad kindlad asjad siin ilmas on surm ja maksud.

  Loe kõiki

 • siin ei saa olla tegu kadedusega kuna sa ei ole ju veel selle ideega midagi teeninud (mille peale kade olla) vaid pigem natuke organiseerimatu fantaasialennuga ja sellele järgnevale loomulikule reaktsioonile.

  Kui sa pixlist otsid leiad kindlasti sarnaseid teemaalagatusi ja selliseid teemaalgatusi on kümneid igas foorumis, sind on lihtsalt raske tõsiselt võtta ja need kes sind tõsiselt võtavad on ilmselt juba ühendust võtnud.

  Soovitan sul alustada natuke teisiti ja natuke rohkem ette mõelda (kui megasummad mida sa teenima hakkad) ja organiseerida n:

  * ürita luua mingi klibi/liit mille alused on arusaadavad kõigile ühte moodi ja millesse kuulumine annaks midagi vastu. (linkedini grupp vms)
  * kehtesta reegel, et portfooliod on näiteks http://www.krop.com/creativedatabase/ , dribble, http://defol.io/ s avaldatud teose baasil
  * paku välja esialgne draft mis reguleerib autori varalisi õiguseid ja müüja õigust teoste esitamiseks müügitöös
  * kokkulepe tulujaotuse, miinimum või -tunnihinna või pakkumise arvestamisloogika kohta ei teeks paha
  * müügiprotsessi kirjeldus ei teeks paha
  * Kui sa räägid, et sul on korralik hunnik pappi olmas, siis kuluta 1000 euri ja tee endale tõsiseltvõetav koduleht :) saad samuti referentsina kasutada

  jne jne soovitan selle "pretotype" lingi läbi lugeda , sest paljud keda sa endale tuluteenijateks ootad on seda teinud ja sinu käsitlus tundub selle kõrval natuke mõttetu rapsimisena.

  Oled ju heas seisus, sest sul on juba midagi mida on vaja teha ja varsti tulevad suuremad asjad. Seega võta olemasolevale tööle pakkumised 3 agentuurist või freelancerilt , tee ära ja kasuta tehtut esimese referentsina. Peale esimest müüki on ilmselt kõik valmis sinu jaoks eraldi portfoolio kokku panema.

  Ps: veebi ja kujundusmaailma suurim kližee: "kliendid on olemas, ja tööd tuleb kindlasti juurde"

  25. oktoober 2011 - 09:52:01 · Otselink

  2

  • vb korralik hunnik pappi tähendabki 1000€ ;)

  • ei, see tähendab seda, et ma võiks neid lehti 60-70 tükki vorpida.

  Loe kõiki

 • tajo 9 a

  raulilt mõistlik jutt, antonilt mõistlikud lisaideed (y)

  25. oktoober 2011 - 11:02:28 · Otselink

 • Ooker 9 a

  Mu meelest oleks kõige õigem toimida nii — kes ei taha portfoliot saata, see ärgu saatku, aga kes tunnevad, et võiks proovida, need las saadavad. Mh? Kõlab ok?

  25. oktoober 2011 - 12:19:07 · Otselink

  3

  • kas see polegi kohustuslik pixli kasutajatele? ma ei tahaks liikmelisusest loobuda ja juba vorbin siin portfooliot kokku :S

  • Tundub, et kõigile sobib?

  Loe kõiki

 • Jason 9 a

  "siin ei saa olla tegu kadedusega kuna sa ei ole ju veel selle ideega midagi teeninud (mille peale kade olla) vaid pigem natuke organiseerimatu fantaasialennuga ja sellele järgnevale loomulikule reaktsioonile."

  natuke organiseerimatu? olen nõus. sai ju mainitud, et idee on väga värske ja on planeeritud reaalselt algama alles suve paiku. samuti sai algpostis otse öeldud, et oodatud on igasugused ettepanekud. s.t. mõistlikud soovitused jmt.

  "Kui sa pixlist otsid leiad kindlasti sarnaseid teemaalagatusi ja selliseid teemaalgatusi on kümneid igas foorumis, sind on lihtsalt raske tõsiselt võtta ja need kes sind tõsiselt võtavad on ilmselt juba ühendust võtnud."

  eksiga uut ideed ja uut tegijat on raske tõsiselt võtta. kui leiad, et sul on portfolio saatmisega väga palju kaotada, sis jäta saatmata.

  * kokkulepe tulujaotuse, miinimum või -tunnihinna või pakkumise arvestamisloogika kohta ei teeks paha

  ütlesin juba alul, et püüan maksta vähemalt eesti keskmist. samuti ütlesin, et tunnihinda on võimalik rakendada vaid juhul kui on võimalik tööaja kasutust kontrollida. lühidalt: iga töö osas lepitakse kokku hind ja ongi kogu keeruline asi. millest sa aru ei saa(nud)?

  * müügiprotsessi kirjeldus ei teeks paha

  täitsa ausalt: mis see sinu asi on, kuidas ma teisel mandril oma teenust müün??? ok, ei teeks paha aga võibolla teeks kah? äkki ma kah kardan, et keegi paneb mu idee pihta?

  * Kui sa räägid, et sul on korralik hunnik pappi olmas, siis kuluta 1000 euri ja tee endale tõsiseltvõetav koduleht :) saad samuti referentsina kasutada

  selle pärast ei maksa muretseda. leht tehakse kui aeg on küps. aga...üsna kindlasti mitte kujundajate leidmiseks, vaid teenuste pakkumiseks.

  Ps: veebi ja kujundusmaailma suurim kližee: "kliendid on olemas, ja tööd tuleb kindlasti juurde"

  pole mina öelnud, et tuleb kindlasti juurde. aga olemas on mõned küll.

  25. oktoober 2011 - 17:26:49 · Otselink

 • Lihtsalt mõned tähelepanekud. Ma ei tõesti ei tea, kas selline disainiteenuse vahendamine reaalselt toimima hakkab, vähegi suuremate / keerulisemate projektide puhul on möödarääkimise võimalus väga suur, samas miks ka mitte, kui info mis disainerile jõuab on korrektselt vormistatud ja õige. See müügiprotsessi kirjeldus ei teeks tõesti paha, kui kasutusel on disaineri portfolio, siis ta äkki tahab teada, kuidas seda kasutatakse ( et välistada näiteks võimalus, et tema portfolio kuhugi spamm maili satub, millega suvalisi usa firmasid pommitatakse) ... Pigem siis mõelda sellele kuidas täpselt te neid portfelle kasutate ja sellest ka üheseltmõistetavalt teada anda. Teine asi on see kodulehe teema, ei arva, et leht peaks tingimata olema, aga usalduse võitmine alustaval firmal disainerite hulgas, keda ta tahab nö allhanke korras kasutada on küll oluline. Mulle tundub, et kõigil veidi parema tasemega tegijatel on niigi tööd ülepea ja nad ei hakka oma aega kulutama, kui ei ole kindel, et tegu on usaldusväärse partneriga. Kindlasti teeks Eesti disainerite jaoks asja lihtsamaks, kui lepingud sõlmitaks läbi eestis asuva firma, mitte läbi USA's, maksud, seadusandlus jne. Tegelikult aga täitsa huvitav, mis teil sellest kõigest reaalselt välja tuleb.

  25. oktoober 2011 - 18:50:08 · Otselink

 • Rauno 9 a

  lol.... tundub tuttav värk...

  25. oktoober 2011 - 23:00:07 · Otselink

 • Jason 9 a

  vähegi suuremate / keerulisemate projektide puhul on möödarääkimise võimalus väga suur, samas miks ka mitte, kui info mis disainerile jõuab on korrektselt vormistatud ja õige.

  eks see sõltub suuresti tööde organiseerija ja teostaja kogemustest. mul endal on selles valdkonnas kogemusi juba 14a.

  et välistada näiteks võimalus, et tema portfolio kuhugi spamm maili satub

  kuidas saab seda müügiprotsessi kirjeldades välistada? mina välistan selle sellega, et ei kavatse neid kuskile spämmima hakata.

  Pigem siis mõelda sellele kuidas täpselt te neid portfelle kasutate ja sellest ka üheseltmõistetavalt teada anda.

  absoluutselt kindlasti ei kavatse neid kontrollimatult laiali meilima hakata. üldiselt on plaanis, et neid tutvustatakse lähemalt vaid neile klientidele, kel on potentsiaalne huvi tekkinud.

  Mulle tundub, et kõigil veidi parema tasemega tegijatel on niigi tööd ülepea ja nad ei hakka oma aega kulutama, kui ei ole kindel, et tegu on usaldusväärse partneriga.

  kui usaldusväärsus seisaks vaid selle taga, et veebileht üles panna, võiks siis pigem juba panga asutada - siin on meie veebileht, millest tulenevalt oleme usaldusväärsed, tooge oma raha meie kätte.

  Kindlasti teeks Eesti disainerite jaoks asja lihtsamaks, kui lepingud sõlmitaks läbi eestis asuva firma, mitte läbi USA's, maksud, seadusandlus jne.

  annab mõelda. aega ju veel on. aga tead...ise usa's elades on väga tülikas eesti firmaga jamada. mitte võimatu aga tülikas. just sel põhjusel kinkis mu kompanjon oma eesti firma mõne aasta eest mulle, kuna tegi selle lolli peaga just selleks, et siin oleks mingi jur.isik, kelle kaudu tehinguid sõlmida. lõpuks kinkiski lihtsalt ära, sest mandritevaheline korrespondents (aastaaruanded ja muud füüsilist allkirja nõudvad asjad) muutus liiga tülikaks. mingit "tankisti" ma siia juhatuse liikmeks vmt maha jätta kah ei taha.

  küll aga sõlmitakse iga püsisuhtesse astunud töötajaga mingi leping. loomulikult on vaja mõlema poole kohustused ja õigused selgelt sedastada.

  26. oktoober 2011 - 09:25:56 · Otselink

 • C 9 a

  alati on kergem öelda, et kuidas asju tuleks teha :)
  ma arvan, et ära lase disaineritel oma portfoliot netti riputada (google tapab su äri ära). võta need portfoliod ja konverdi mingisse teise formaati, selliselt, et google seda lugeda ei oskaks ja disainer ei teaks, et kus need asjad asuvad. Leping tagab kõik muud mõtted, mis siia vestlusesse on eelnevalt kirjutatud ja disainerid teevad kenasti tööd, mitte ei uuri sinu ärisaladusi.

  Hea, et sa Mark Twainist juttu tegid, saab tema keerulist mõtet kasutada ...
  Don't tell fish stories where the people know you; but particularly, don't tell them where they know the fish." -Mark Twain

  27. oktoober 2011 - 02:24:12 · Otselink

  1

  • see kõlab eriti skeerilt. ma küll poleks nõus nii, et mu enda asjad peidus kuskil mu enda eest.

  Loe kõiki

 • Jason 9 a

  ma pole üldse kindel, et näidistööd kuskile netti rändavad. võimalik, et see lahendatakse hoopis sedasi, et neist huvituv klient saab mingi peidetud lingi, kust neid vaadata. aga see kõik on juba tehniline teema.

  03. november 2011 - 13:00:14 · Otselink

 • Tuld sellisele plaanile. Ammu tehakse sarnaselt tööd skandinaaviasse ja mujale.
  Edu!

  04. november 2011 - 14:53:44 · Otselink

 • siil 9 a

  Huvitav oleks näha kui Eesti reklaamitööd äkitselt mõnele kolmandamailma riigi tegijatele minema hakkaksid ja kliendile mõnusalt taskukohase hinna eest... Edu!

  07. november 2011 - 12:08:38 · Otselink

 • Jason 9 a

  käesolevaga pean mainima, et istun ise juba kuu aega n.ö. koha peal ning hoolimata ühest "vanast tutvusest" olen ka juba veidi hädas.

  asi nimelt selles, et lubati suure suuga veebipoodi teha/kujundada. jutt oli juba 2 kuud tagasi, et andku ma vaid vajalik info. nüüd siis olukord niisugune, et lubadusi loopinud kontakt ripub Skypes juba kolmandat päeva vaikuses aga mul on vaja juba algava nädala jooksul võimalikule tellijale mingid numbrid ja jutud esitada.

  ennekõike oleks vajav eebipoodi eheteks kvalifitseeruvale kaubale ja lisaks ilmselt ka veebilehte aga viimase osas pead ei anna, kuigi asjade loogiline käik selle olemasolu üldiselt eeldaks.

  ostuvõimaluste poolest peaks leht toetama kõiki maailmas levinud makseviise. lisaks neile on USAs ka mõned kohaliku kuulsusega makseviisid, millega võiks arvestada aga nende kasutamisvajaduse selgitan ma lähipäevil välja. on täitsa võimalik, et asi jääb puhtalt krediitkaardiga maksmisele.

  kui keegi oskab teha-aidata, siis vaja oleks poe reaalset teostust progemisest/seadistamisest kujunduseni PLUSS võimalike majutusvariantide pakkumist.

  ______________

  jään vastuseid ootama aadressile:

  Raul Jaanson
  Chairman of Board
  raul@noriabooks.com
  Tel: +1 619 559 0267

  16. jaanuar 2012 - 06:03:50 · Otselink

 • Jason 9 a

  PS! Skype kontakt on ilmselt parim: noriabooks.

  Mainin veel ära, et minu aeg on eesti ajast 10h maas aga sellest pole üldiselt hullu - kui mingil asjalikul põhjusel helistada, ajan end ka unest üles.

  16. jaanuar 2012 - 06:11:09 · Otselink