pangalingid ja IBAN?

 • Hei

  Veebruarist muutub konto numbrite standard eestis IBAN põhiseks, kas keegi on kursis, mõjutab see kuidagi pangalike online poodides?

  20. jaanuar 2014 - 11:12:26 · Otselink

  1

  • vb loll küss, aga pole kursis hetkel, vastus ei mõjuta oleks rahustav : )

  Loe kõiki

 • Mkm, see on pangateenus. Eks nad ise hoolitsevad selle eest, et toimiks :)

  20. jaanuar 2014 - 13:09:06 · Otselink

 • And here we go ...

  SEB

  1. veebruarist 2014 muutub kohustuslikuks IBAN formaadis pangakonto numbri kasutamine. Sellega seoses juhime Teie tähelepanu muudatustele pangalingi teenuse sõnumites.

  Pangalingi 1001 sõnumis (väljal VK_ACC) toetame täna nii vanas formaadis kui ka IBAN formaadis kontonumbrit. See tähendab, et kaupmees võib pangale saata kontonumbri endale sobivas formaadis.

  1101 sõnumis (väljal VK_RES_ACC) toimub info edastamine järgmiselt:
  kui kaupmees saatis panka 1001 sõnumis (väljal VK_ACC) kontonumbri IBAN formaadis, saadab pank IBAN formaadis kontonumbri tagasi ka 1101 vastussõnumis (väljal VK_RES_ACC); kui kaupmees saatis panka kontonumbri vanas formaadis, saadab pank täna vastussõnumis 1101 (väljal VK_RES_ACC) kontonumbri vanas formaadis.

  Alates 1. veebruarist 2014 saadab pank kaupmehele vastussõnumis kontonumbri AINULT IBAN formaadis, kui klient ei ole pangaga teisiti kokku leppinud.

  Teenuse tõrgeteta toimimiseks palume Teil hoolitseda selle eest, et teie ettevõttel oleks alates 1. veebruarist 2014 valmisolek võtta pangalingi teenuses vastu IBAN formaadis kontonumbrit sisaldavaid sõnumeid.

  ...

  30. jaanuar 2014 - 11:53:48 · Otselink

  1

  • 2 kuud tagasi, kui sai haldurile analoogne päring saadetud, siis ta teadis väita, et vanad süsteemid töötavad ikka edasi, muutma ei pea...

  Loe kõiki

 • Konkreetselt SEB puhul peaks muutma konfiguratsioonis lihtsalt pangakonto nr ära IBAN formaadile. Siis võiks kõik OK olla. Seda ka ainult kui konkreetne kood/rakendus kasutab "1001" päringut mille puhul saadetakse ka VK_ACC panka ja kasutatakse kontrollräsi arvutamisel. 1002 Puhul pole vaja.

  Aga ilmselt jääb ka toetama siis vana formaati kuigi siin mainitud, et ei jää toetama. Ilmselt siis "kui klient ei ole pangaga teisiti kokku leppinud" tähendab seda, et vaike olek jäetakse vana formaat kuniks klient on uuendanud enda süsteemis IBAN variandiks konto nr.

  01. veebruar 2014 - 11:07:53 · Otselink