Pangalingi testkeskkond

 • andris 10 a

  Igale poole mujale olen juba oma spämmi jätnud, jätan siia ka - sain valmis pangalinkide testimise keskkonna pangalink.net.

  Teenus emuleerib Eesti pankade pangalingi liideseid ning pangalinki kasutava rakenduse testimiseks saab teenuse abil genereerida test-ligipääsutunnused. Nii saab kohe ära proovida kas arendatav rakendus töötab või mitte ja lisaks ei ole testmakse jaoks vaja läbida tüütut autoriseerimisprotsessi.

  Projekt sai ette võetud Node.JS promomiseks ning ei oma kommertseesmärke. Ülalpidamiskulud on väga madalad ning hooldust otseselt ei vaja, seega ei ole mingit põhjust miks teenus ei võiks jääda püsti pikkadeks aastateks.

  Kui keegi leiab et lehe kujundus on kole või vildakas, siis on selle koha pealt abi väga oodatud.

  21. juuli 2011 - 17:03:56 · Otselink

  2

  • igati lahe asi ainus downside on see, et arendaja ei pääse reaalse panga demokeskonna või live testide tegemisest

  • Live testidest ei pääse, aga kui pangal testkeskkonda pole, siis arendamise ajal tähendab see reaalse raha kasutamist, kuigi väikses summas

  Loe kõiki

 • tfk 10 a

  Väga tubli!

  21. juuli 2011 - 18:20:51 · Otselink

 • Praise!

  25. juuli 2011 - 14:02:21 · Otselink

 • andris 9 a

  Vahepeal on 2 aastat pangalink.net välja toomisest möödas, seda kasutab suur osa kohalikest veebiarendajatest, kes pangalinkidega kokku puutuvad ning seega otsustasin teha pangalink.net teenusele värskenduskuuri. Hetkel on aktiivne veel vana versioon, aga uut näeb aadressil https://beta.pangalink.net/

  Võtsin oma tehtud "disaini" asemel kasutusele vana hea Twitteri Bootstrapi (seega on sait ka mobiilisõbralik) ning veidi kõpitsesin ka maksete protokollide kallal - toetatud on Pankade Kaardikeskuse uus versioon 004 (toetab tagasisuunamise aadressi feedBackUrl) ning lõpuks ometi on täielikult toetatud Nordea versioonid 0003 (parameetrid ei pea algama SOLOPMT_ prefiksiga) ja 0004 (leedu spetsiifiline).

  Kõige suurem muudatus seisneb selles, et sertifikaate ei saa genereerida enam anonüümselt, vaid registreeritud kontoga. Eeliseks on see, et kõikide maksete detailandmed (nii õnnestumise kui ka vigade korral) salvestatakse ja seega saab kõiki makseid tagantjärgi vajadusel debugida.

  Mingi aja pärast panen vana versiooni kinni ja teen uue versiooni aktiivseks. Vana versiooni sertifikaadid jäävad kehtima kuni oma kehtivusaja lõpuni (makset tehes kuvatakse sellisel juhul vana liides, mitte uus).

  Kui keegi leiab bugisid või on veel ettepanekuid enne uue versiooni lõplikku välja toomist, siis kuulan huviga.

  18. aprill 2013 - 23:48:38 · Otselink

 • andris 9 a

  Kes ei viitsi ise kontot teha, siis näidet, milline näeb välja maksekorralduse logitud detailvaade, näeb siit: https://beta.pangalink.net/payment/5170f8369f6fbc7034000001

  19. aprill 2013 - 10:59:01 · Otselink