Mioola

 • Toomas 6 a

  Mh...huvitav pixel, ei tea veel mis selle täpne eesmärk on, kuid nagu aru saan võib oma tööd postitada:

  English:
  https://www.mioola.com
  Eesti:
  https://www.mioola.com/et-ee/

  Tagasiside on väga nõutud.

  Tänan!

  09. november 2017 - 23:43:36 · Otselink

 • Kuldar 6 a

  Wow, nostalgia :)

  10. november 2017 - 02:42:00 · Otselink

 • :(

  10. november 2017 - 13:00:50 · Otselink

  3

  • sest ma ei saanud aru, kas sa trollid või ei

  • muidugi trollib, vii otsad kokku

  Loe kõiki

 • fuse 6 a

  Põnev mõistatus, mis asi see üldse on?

  10. november 2017 - 13:13:14 · Otselink

  4

  • need ongi pixli eesmärgid ju!

  • True story

  Loe kõiki

 • lemps 6 a

  ehehe

  10. november 2017 - 14:02:30 · Otselink

 • endrik 6 a

  meenutab msn messengeri ajastut

  10. november 2017 - 19:37:15 · Otselink

 • Toomas 6 a

  Tänan Eh-ide ja Smilide Eest, tugev kreatiivne kriitika indeed :)

  Mioola on selline asi mida võiks arendama jäädagi ehk päris kõike sellega veel teha ei saa, kuid kahjuks ilma investeeringuteta ei toimu midagi.

  Oleksin võinud test konto andmed lisada, kuna pealt on näha vähe, vaatan äkki lisan konto.

  Selliste keeruliste/suurte lehtede puhul on lihtsus väga kõrgel kohal, kuid kui lihtne on lihtne ehk sellepärast disain on selline nagu ta praegu on, või keegi ütleb, et see disain on keeruline?

  Pixel paistab juba täpsema eesmärgiga, aga esimest korda sellele lehele sattudes paistab selle valgus täiesti teise nurga alt. Soovin pixel-ile pikka elu :)

  _____
  Kui soov on "hackida" (demo konto):
  Kasutaja: Iamtest
  Parool: 123456test
  (1 login per active user)

  13. november 2017 - 02:07:53 · Otselink

 • Kuldar 6 a

  Oki, natuke real kriitikat. Polnud algul kindel kas tegemist naljaga või mitte.

  - Avalehele maandudes tervitab mind ainult ebamäärane, laialivalguv, mittemidagiütlev tutvustus – ei mingit sisu, ei mingit põhjust miks ma liituma peaks. Sotsiaalvõrgustik toimib ainult siis kui mu sõbrad on sellega liitunud. Uudisteportaal toimib ainult siis kui seal uudiseid on. Külasta lehte värske pilguga ja küsi endalt – why should I care? "Jaga ja avasta uusi asju" - mis asju? Mis teemasi ma peaks jälgima? Show, don't tell.

  - Visuaalselt on leht ca 10 aastat vana, see roheline logo meenutab MSNi ning on kasutatud väga veidrates kohtades (miks ta "logi sisse" nupu taustaks listaud on, ning miks ta hoveril teksti taha liigub?). Üldine visuaal on väga rõske ning aegunud välimusega.

  - Ülemises navigatsioonis ei toimi enamus linke.

  - Sinu lisatud demo konto ei tööta.

  - Üldiselt näeb leht välja nagu kuskilt marketplace'lt ostetud "social media site" pakett, millel pole sisu ega nägu.

  ¯\_(ツ)_/¯

  13. november 2017 - 08:11:50 · Otselink

  3

  • "Recently, Mioola.com launched a platform that is targeted to everyone, to people and businesses all around the world." – kõige kiirem tee irrelevantsuseni on luua midagi mis on targetitud "kõigile".

  • Super! Demo konto kasutaja algab i-ga ja toimib. Navi ei toimi? kas mõtled esilehe Kategooria menüüd(menüüsid on palju)? (javascript sees?) Mis Browser? Tänan

  Loe kõiki

 • lemps 6 a

  Jah Toomas, sul on õigus, et need "ehehe-d" jne (tunnistan süüd), ei anna edasi kriitikat.

  Ilmselgelt mida siin kõik öelda tahavad on, et pole päris selge, mis on su teenuse/toote eesmärk. Sa mainid lehel, et "Jaga ja avasta uusi asju. Jälgi teemasid...". Kas üritad luua uut Facebooki?

  Ehk siis, lehte vaadetes ei saa külastaja aru mis platvormiga tegu on. Esimene call to action on "Alusta" ja suunad kohe liituma. Millega? Miks? jne. Sul puudub teenuste sisu tutvustav osa. See tekitab rohkem küsimusi kui annab vastuseid.

  Ma hetkel, isegi ei puuduta visuaalset poolt, sest see on tõepoolest pigem 90'ndate ajastust kui tänapäevast. Lisaks identiteedi sarnasus MSNiga. Aga peamine puudujääk antud keskkonnas on selle platvormi mõte ja eesmärk ning miks inimene üldse seda kasutama peaks.

  13. november 2017 - 13:06:13 · Otselink

  3

  • Pole mõtet tähenärija olla. Point selles, et leht näeb välja nagu eilne päev, mitte järgmine suur sotsiaalmeedia portaal.

  • Okai. See portaal nagu teise nurga alt on mõeldud(Mis? liitu saad teada) ja kindlasti on palju ruumi parandamisek. Sellepärast uued ideed ja tagasiside on teretulnud. BTW Lemps Super tagasiside! :)

  Loe kõiki

 • Toomas 6 a

  Kõige alguses oli see script lihtne Interneti kataloog(kus on kategooriad ja kodulehed). Nüüd on see siis sotsiaalsemaks tehtud ja sinnapoole on arenenud kogu aeg nagu kõik see veeb.

  Räägime siis mõttest ja eesmärgist, mis selle loomise taga oli/on

  Interneti kataloog kuvatakse ka Mioola esilehele, mis peaks näitama selle lehe eesmärki (link "sirvi kataloogi" mida peale kuvatakse kategooriad ja saad sirvida igasugu lehti ja kodulehti, vastavalt asukohale ja algole). "Interneti kataloog" on Mioola mõistes vananenud termin.

  Mis idee on sellel interneti kataloogil?
  1. Üldjuhul kodulehe lisad interneti kataloogi, et saada oma kodulehele külastajaid.
  2. Selleks, et külastajaid reaalselt ka saada, peab kataloog looma väärtust(nii pakkujale kui nõudjale). Kataloog on eesmärgiga, et pakkuja saaks oma teenust läbi erinevate tööriistade pakkuda, niiöelda luua ise väärtust, +vabad käed. Lisaks loob väärtust kataloog ise, läbi erinevate lisa võimaluste ja teenustega, mis osutuvad nõudjale, kuid ka pakkujale kasulikuks. Näiteks vaba suhtlemiskeskkond pakkuja ja nõudja vahel on tähtis, jälgida mis toimub jne.
  3. Mida rohkem teenuseid ja võimalusi seda suurem on kasutajaskond(kõik inimesed on erinevad). Idee põhimõte, et saa ei pea lahkuma, kuna sa saad seda teha siin (saad lugeda uudiseid, saad suhelda inimestega, saad jagada meediat, saad sirvida kodulehti ja palju muud).

  Ehk siis kõige lihtsamalt võib öelda(algideel põhinedes), et Mioola on interneti kataloog nagu neti.ee ;) (Eesmärk on ikkagi edastada oma nn konkurente) :)

  MSN, Facebook, Youtube (Google+), Instagram jms

  MSN messengeri kohta võin öelda, et Mioolal on ka messenger("minu vestlused") koos videokõne lahendusega.

  Mioolat on inspireerinud paljud gigandid ehk õpi parimatelt. Need lehed on investeerinud miljardeid oma platvormidesse... muidugi ka turundusse.

  Tänan kriitika eest!

  13. november 2017 - 17:35:54 · Otselink

 • Sa tahad piltlikult öeldes 21 sajandil suure hurraaga hobutrammi ehitada, koos peatuste ja konduktorite ja hobustega. Kindlasti on ka sellel mingi sihtgrupp olemas. Aga see sihtgrupp ei taha kindlasti kasutada seda selleks, milleks seda kasutati 200 aastat tagasi :) Ehk on mõistlikum alustada esialgu sellest, et võtaks sellest segasest puslest ühe enda jaoks kõige huvitavama tüki ja keskenduks sellele, kuidas sellest korralik kaasaegne, uuenduslik ja eristuv niššitoode teha.

  13. november 2017 - 21:57:31 · Otselink

  1

  • Tahtsin just öelda, et see kontseptsioon on ammu surnud, isegi kui sellel visuaal talutav oleks. Ma tegin esimese sellise asja 1997, nimi oli Kompass :) #ohOld

  Loe kõiki

 • ükskõik mis see ka ei oleks ei ole sellel kujundust a kui huvi ja vaba aega on, siis anna peale, üks vend teeb siin 3d sama usinalt

  13. november 2017 - 22:46:16 · Otselink

  1

  • vbolla saab need jõud ühendad kuidagi?

  Loe kõiki

 • ed 6 a

  kui idee pole originaalne siis vähemalt vorm võiks olla. msn logo ja 90ndate esteetika on kehva algus

  14. november 2017 - 12:36:15 · Otselink

 • Allar 6 a

  Mul tekkis ainult üks küsimus - kui vana sa oled? :)

  14. november 2017 - 19:03:09 · Otselink

  2

  • kiire google näitab et 28. kõik ok

  • Siis ma ei oska küll midagi öelda...

  Loe kõiki

 • Toomas 6 a

  Peale seda pikka juttu ja mõtlemist võtsin ennast natukene kokku ja tegin esilehe vähe huvitavamaks (suurt ümberkujundust ma küll tegema ei hakka, kuid kui kellelgi on ideid siis palun), eks vaatan mõtlen veel mis ma tegin ja vaatab kuidas esileht toimib.

  Igasugune tagasiside on positiivne, uued mõtted ja ideed on värskendavad, nii, et tänud kõigile kes vähegi aega leidsid. Olen üks väga suur kõrv ;)

  14. november 2017 - 21:00:54 · Otselink

 • Olen üks väga suur kõrv ;)

  otsi kujundaja punti, kui nüüd peale sisselogimist ka keegi selle süsteemi mõtte üles leiaks oleks ju tore.

  ma saan aru, et on põnev teha mingeid asju hobikorras, aga vaata ka maailma trende tehnoloogia ja keskondade ülesehituse osas. kas midagi sellist on tehtud ja miks need mis on tehtud on lõpetatud jne . Sa võid ju väita ,et sa ei konkureeri kellegiga , aga see on lihtsalt enesepettus.

  lihtsalt harjutamise pärast on ka huvitavamaid ja sulle endale kasulikumaid asju mida teha/õppida

  14. november 2017 - 23:05:05 · Otselink

 • ed 6 a

  ma arvan, et kõige suurem soovitus on teha alguses midagi väikest ja kasulikku väga kitsale ringile, näiteks oma sõpradele. Teha see väike asi kasutuseks valmis.

  Facebook sai ka alguse ülikooli siseselt hot or not stiilis kahe tudengi pildi võrdlemisest.

  Kui asi on väike aga kasulik/huvitav ja 100% toimiv siis ta hakkab kasvama ja arenema.

  Roomat ei ehitatud ühe päevaga.
  Õppida teistel ja suurtelt on muidugi õige aga taibukas on uurida kuidas ja miks nad alustasid mitte kuhu nad jõudsid. Schwarzenegger sai parimaks musklimeheks, kinnisvara miljonäriks, teletäheks ja kõvaks poliitikuks (selles järrekorras) mitte kõik korraga.

  Kaasaegset disaini kasvõi veidigi valdav proff oleks ka muidugi hea appi võtta, kõik ei oska koodi kirjutada ja kõik ei taju mis näeb hea välja ja mis mitte.

  15. november 2017 - 06:47:50 · Otselink

 • Toomas 6 a

  Tänan!

  ED Su esimese lause peale oleks mu pea "lõhkenud" (ideevabrik hakkas brutaalselt tööle). Peale mida ma isegi mõistsin, et selline idee mida teha on mul juba ammu peas olemas. Isegi pole kuulnud, et selline idee kuskil olemas oleks, kui see Facebook midagi jälle arendama ei hakka.

  Ei tea, hakkaks otsast peale, peab uurima kas sihtrühm ikka on olemas. See idee tooks inimesed rohkem kokku kui Facebook (väljaspool internetti), ei tea paraku inimese sotsiaalsuse piire..need ka muutuvad kogu aeg.. .D BTW see EI OLE "Tinder", ah sotsiaalsuse piirid ju puuduvad, oh me.

  Tuletan lihtsalt meelde: Mis töötas kunagi/minevikus ei tööta tänapäeval(tundub nagu keegi eelnevalt ka mainis seda), samas mõtled jällegi, miks siis kõik uksi kinni ei pane... siinjuures meenutan kui Yahoo oma directory sulges, võib-olla eesmärkide erinevus, eks see idee vana juba ka jne

  Teha Teha
  Kui peaks midagi tegema, siis tee seda, millel on KÕIGE suurem nõudlus, see on lihtne ja loogiline. Reklaami valdkond on tohutu, kodulehti on miljardeid+++ mis ootavad reklaamimist ja inimestele tutvustamist(jah reklaami pakkujaid on ka miljard vist), +pika ajalooga, ainult proovi teistest erineda, see on Mioola sünd, otsisin lahendust, kuid ei leidnud seda, seega tegin ise.

  Ah jah ega Mioola pole mingi uus asi. See sai samuti alguse lihtsast teenusest, ei eirinenud eriti teistest turul olevatest, see oli nii ammu, ei mäleta mis see täpsemalt oli, aga reklaamimist see pakkus, vahepeal "lõpetasin" selle(eh liiga tavaline ja igav), siis tegin uue domeeni mis oli vana hea interneti kataloog(sai siit sealt arendatud), ise skriptitud, ja lõpuks sellest sai tänapäeva Mioola. Ega see ainuke idee pole mida ma teinud olen, kuid kõik muu sai tehtud väga väga ammu, isegi ei mäleta domeeni aadresse, haldasin/lõin äri-ideid ise alles alakas.

  Üks mis meeles oli trafficreceiver.com (2005 kui keegi viitsib way backis vaadata, seal on vist päris mitu ideed)

  Kujundamine

  Täna mõtlesin ühe ägeda kujundus idee välja mis on teostus isegi väärt, tänu selle nõudele siin, mis tähendab täeliku ümberdisainimist, nii suure lehe puhul paneb jalad värisema. Ma ei tea küll kas uus kujundus on oma aega väärt... Ma proovin selle mingi aeg "paberile" panna ja siia ka näidata.

  Ah Kujundaja? Kas keegi siin on disainer, kujundaja? ;)

  Kui keegi vähegi näeb oma võmalust, soovi, tahet Mioola projektis osaleda ja tahab oma oskusi teistega jagada, neid proovile panna, omab muid positiivseid omadusi/meelt, siis Saada sõnum läbi Mioola "Help=Ask a Question" vormi ja väljenda oma tahet aidata.
  NB: See EI OLE töökuulutus.

  16. november 2017 - 02:35:43 · Otselink

  1

  • Saada sõnum läbi Mioola "Help=Ask a Question" vormi. Nagu

  Loe kõiki

 • nii suure lehe puhul paneb jalad värisema.

  defineeri suur, kas lehel on > 5000 aktiivset kasutajat tunnis / päevas /nädalas. veebipoode suuremagi külastusarvuga sünnitatakse uuesti pelgalt kampaaniate käigus.

  16. november 2017 - 08:35:40 · Otselink

  2

  • Pigem vist juttu lehtede arvust kui külastajatest.

  • Mõtlesin jah lehtede arvu + vidinaid jms.

  Loe kõiki