Woocommerce (ja teiste) plussid & miinused?
-
kaups 10 a
Väike research.
a) Miks on Woocommerce hea?
b) Miks ta ei ole hea, mis on nõrgad kohad?
c) Mis platforme ise kasutate ja miks?Keskmisele e-poe vajadusele, kus on tootefiltrid ja kogu ostuprotsess, toodete ja tellimuste haldus või tellimuste suunamine kliendi laotarkvarasse. Mulle tundub, et täna pole Eestis peale Magento, mida jälle arendajad väga ei kipu armastama, head ühtset alternatiivi välja kujunenud. Võiks hakata kujundama mingit standardit Magento kõrvale.
Google Trends võrdlus ka juurde. Hea on valida ka standard, mis näitab tõusu. Et vältida Joomla-taoliste dinosauruste kätte. http://goo.gl/pJsD5R
19. mai 2014 - 10:30:44 · Otselink
-
friizuurikas 10 a
Magento heaks alternatiiviks on näiteks OpenCart. Isiklikult eeslistan Woocommerce'ile. Tean Eestis ka mitut poodi, mis kasutavad prestashop'i (ühendatud kassa ja laoga). Opencart plussiks minu silmis on vqmod mis teeb arenduse ja pluginate/moodulite lisamise / haldamise väga lihtsaks. Vqmode lubab muuta core faile neid tegelikult muutmata (override), mis omakorda hoiab ära jamad updatemisel ja annab üldse palju mänguruumi arendamisel.
Woocommerce suurimaks miinuseks minu silmis on admin kasutajaliides, mis suurema poe puhul ja rohkete pluginatega läheb kasutaja jaoks väga segaseks (on see ju ikkagi mõeldud blogi admin liidesena, mitte e-poele). Väikese poe puhul ja inimesele kes wp harjunud võib see samas hoopis plussiks olla.
19. mai 2014 - 11:24:23 · Otselink
-
kaups 10 a
Jep, Prestashop on ka meie töödes kasutusel.
19. mai 2014 - 11:51:05 · Otselink
-
vaalaskala 10 a
defineeri keskmine pood, kas toodete arvult, külastatavuselt , käibelt jne alla 10k kuus käibega poodidele sobib magento ainult juhul, kui sul on vähe tooteid, et konfigureerida ja unustada. Igal muul juhul, kui puudub arenduseelarve võib tõesti valida kas rendipoe või mõne muu vabavaralise õnnetuse.
19. mai 2014 - 13:36:32 · Otselink
-
Eesti võtmes (võtan laest) pakuks, et kesmises veebipoes on 200-2000 toodet ja külsatatavus jääb kuhugi 10 000- 100 000 külastust kuus? Võib vabalt ka muid numbreid pakkuda.
-
käive sõltub tellimuste arvust :) kui ei ole tellimusi ei ole käivet , käibe suurus muidugi sõltub hindadest. Külastatavus iseenesest ei tekita koormust , enamus vaateid saab cacheda
-
-
Tanelmees 10 a
Woo arendus ilmselt kõige odavam. Tasuta vidinaid ilmselt ka kordades rohkem võrreldes teistega. Ja minu arvates woo on neist kõige rohkem open source. Aga eks see rohkem kellele ema kellele tütar teema.
Miks ta hea ei ole - ainuke asi mis pähe kargas oli see, et pead installima kõigepealt WordPressi ja siis pead veel installima WooCommerce. Prestade ja Magentode puhul on üks klikk vähem :)P.S Woost kahepoolset liiklust maj. tarkvararaga saab ilusti tekitada ja ma ei usu, et seal ka 10k toodet mingit väga errorit tekitavad kui UX korralikult läbi mõelda.
19. mai 2014 - 17:07:38 · Otselink
-
kristjan07 10 a
On kogemus nii Prestashopi kui WooCommerc'ga.
Woo' meeldib kuna saab kiirelt väikse poe püsti.
Minul kui WP arendajal on lihtne kujundusi liidestada ja asi ju jälgib samu põhimõtteid mida WP'gi.
Ehk siis arendaja sõbralik, korralik dokumentatsioon, ei midagi hullu väikema mahuga poodide jaoks, kõik kullerite ja pangalinkide moodulid olemas. Endal lihtne lisa pluginaid teha jne. Update'mise probleeme pole kuna ikkagi theme ja core lahus jne.Prestaga ei meeldinud see et varasemate versioonide lahendused ei tööta uutel versioonidel ja koguaeg muuudetakse coret väga põhjalikult.
WP ja Woo sümbioosis näen kitsas kohta ainult siis kui tahad ikkagi interneti kaubamaja teha. Kui sul on väga hullult tooteid ja tahad neid kuskilt a'la ALSO vms laost sissetõmmata siis pigem jätaks WP kõrvale.
Aga eks kõik ikkagi sõltub eelarvest ja eesmärkidest ning poe suurusest.
20. mai 2014 - 10:16:05 · Otselink
-
Silverionu 10 a
Hetkel töös selline supp: WP + Woocommerce / 4 domeeni (erinevad keeled/kaubamärgid samal firmal). Huvitavaks läheb aga esialgu taoline kontsept tundub toimivat. Tooteid sisestatakse üks kord, linnukesed juurde mis keele/domeeni peale sobivad. NB! Kulleriteenuste liidestamine on hetkel mängust väljas, tuleb teises etapis. Maksesüsteemis puudvad eesti pangalingid, kuna rõhk on kaartidel/paypalil. Mis toimivad üle riigipiiride.
Kui valmis saab, panen põhjalikuma ülevaate ka kitsaskohtadest ja mille peale pidi närvirakke kulutama :)
20. mai 2014 - 14:13:40 · Otselink