Võõrad suled

 • Hegert 11 a

  Eile tuli meie e-postkasti GBF Interactive kampaania kiri, kus pakuti uut ja ilusat kodulehte. Algul tegi see nalja, kuid jõudes "Näited tehtud töödest" juurde, ilutses seal 3+1 Deep Systems'i projekti! Neist kaks, Kelgukoerad ja Jungle Jacks, on ka siit lehelt läbi käinud (http://beta.pixel.ee/tood/deep-systems). Me ei tunne ega tea, kes on GBF Interactive taga olevad Andre Ojakäär ja Gert Leisson. Kuid kuna nad ei ole meile praeguse postituse tegemise hetkeks vaevunud vastama, tunnevad nad tõenäoliselt oma kampaania/teo üle uhkust. No loodame siis, et nad suudavad oma seatud lati lõdva randmega ületada. Uskumatu julgus. :-)

  P.S. Täpsustuseks pean lisama, et kujundaja Morrys, kes on nende projektide juures meil kujundaja olnud, on ka neile paar projekti kujundanud. Siit aga küsimus, kui kujundaja Kaupo Kõrv on meile kujundanud www.roosta.ee, siis kas tema varasemad suurepärased tööd Solaris kino ja FrostFX oleksid ka meie tehtud tööd?

  Saadetud reklaam:

  19. oktoober 2011 - 10:31:14 · Otselink

  2

  • arutelu Veebiklubis link

  • Offtopic: Kas sellises sõnastuses ja vormistuses kampaania tõesti suudab midagi müüa? Tööd va. muidugi, mis ei lähe hetkel arvesse.

  Loe kõiki

 • Allar 11 a

  mnjaaa, natuke jama jah, kui otseselt öeldakse, et NENDE tööd kuigi tegelikult on ainult sama kujundaja disainid.
  kasutan ka oma lehel illustratiivsete piltidena oma kujundaja teistele tehtud töid, aga pole veel enda töödenda neid otseselt reklaaminud.

  nõme lugu igatahes küll.

  19. oktoober 2011 - 11:54:42 · Otselink

  5

  • mis seal valesti!? kujundajaga just rääkisin sel teemal. meil küll probleeme pole :)

  • (y)

  Loe kõiki

 • tajo 11 a

  19. oktoober 2011 - 11:56:58 · Otselink

 • zhade 11 a

  Pikem arutelu on veebiklubi seinal.
  Ei tasu ennatlikke järeldusi teha!

  PS! Hegert kui soovid võime DS lehel html koodi korda teha :)

  19. oktoober 2011 - 11:57:58 · Otselink

 • mbhh 11 a

  Imelik materdamine. Tõesti disainer võib oma töid oma portfolios näidata ja kui ta teeb kellegagi firma, siis võib ju neid näidata. Võib olla mujal maailmas makstakse autoriõiguste eest lisaks, Eestis pole sellisest asjast kuulnudki. Kui firma tellib nö allhanke siis ostku disaineri õigus oma portfooliole välja, tehku leping ja nõudku alati tehtud tööle viidet kes oli peatöövõtja vms.

  Seda praktiseeritakse päris palju kus töötaja tõmmatakse nö üle ja kaubapeale soovitakse teise firma kliente kah kaasa kellele disainer tegi.

  19. oktoober 2011 - 13:47:56 · Otselink

  9

  • krabist ja maskist ühtegi tööd kaasa ei võetud. kuigi inimesed olid samad :)

  • olgu kuidas oli, aga mõned on siiani väga pahased, aga elu läheb edasi.

  Loe kõiki

 • wuzz 11 a

  See disainer võib öelda, et tema on need tööd teinud, mitte see firma kuhu ta tööle läks. Korrektsem oleks olnud GBF'il öelda et meil töötavad inimesed, kes on teinud selliseid töid.

  Eetilisus on omaette küsimus, ütleme nii et villu parveti kõrval on see nüüd järgmine firma mille eest tuleb inimesi hoiatama hakata.

  19. oktoober 2011 - 13:53:36 · Otselink

  1

  • minuarust hea keiss, tehke oma lepingud korralikult ja siis polegi probleeme;)

  Loe kõiki

 • paries 11 a

  Hämmastav, et sellist ärimudelit püütakse endiselt rakendada (ajaloost ei taheta üldse õppust võtta). Mis on selle perspektiiv?

  Ja Eesti kontekstis endast ülivõrdes kirjutamine/rääkimine ei saa kuidagi töötada. Ei ole lihtsalt usutav. Sellise suhtumisega võib minna näiteks USA-sse.

  19. oktoober 2011 - 16:21:27 · Otselink

 • Samas... suurem osa kohalikest loovinimestest reklaamivad end täna läbi tööde, mis nad on teinud 3 või 5 või 7 aastat tagasi kuskil mujal töötades... ehk siis tegelikult maitea... ilus see võibolla pole, aga kui oled kaasa löönud projektis, siis võid kuvada küll enda tööna, KUID probleem kohalikul turul on jällegi see, et puudub regulatsioon - sama, mis uue liiklusseadusega, mis on pea igas punktis kahemõtteline... minul näiteks oli töölepingus, et ei või agentuuri asju peale agentuurist lahkumist kasutada ja ma ei kasutagi

  19. oktoober 2011 - 19:34:35 · Otselink

  3

  • Üks 5'st vähemalt viimased gestapo andmed näitavad. PS! Sellele textareale siin võiks resize:none; panna vms, hiir jääb kinni pidevalt :D

  • Selle loogika järgi peaks pixli seosed samuti taunitavad olema.

  Loe kõiki

 • Mo To 11 a

  Sain päeval paar vihjet, et FB’s on „sõda“ lahti ja ka minu nimi on seal pihta saanud. Kuna päeval oli mul väga kiire, siis ei saanud ma selle olukorraga suurt tutvuda, kuid praegu olen seda teinud ja annaksin siinjuures mõne selgituse. Kahju, et see sõda siin muidugi nii tuliseks on läinud, kuid ehk mu praegune kommentaar leevendab natuke olukorda.

  Krt, siinse kommentaari kirjutamiseks pidin omale spetsiaalselt FB konto looma, kuna ma FBd senimaani lihtsalt põhimõtteliselt ei ole näinud vajadust kasutada :)

  Nüüd siis asja juurde. Ma ei ole kunagi olnud ega ole ka praegu üheski veebifirmas palgatööl ja mul ei ole suurt plaanis end ühegi sellise firmaga ka sel viisil siduda (seda siis juhul, kui mõni tööandja ei tee mulle sellist pakkumist, millest lihtsalt pole võimalik keelduda). Ma küll käin igapäevaselt ka palgatööl, aga seda siis mitte üheski veebifirmas, reklaamiagentuuris vms kujundusteenuseid pakkuvas firmas. Freelance kujundusi teen lihtsalt huvi korras oma vabast ajast põhitöö kõrvalt nii kuidas jõuan ja parasjagu aega on. Kujundusi teen kõigile neile, kellele meeldib minu käekiri ja kes arvavad, et saan oma oskustega nende loodava projekti juures abiks olla. Antud juhul sai disain tehtud ka GBFle eesmärgiga, et kui kampaania käigus tekib juhuslikult mõni selline projekt, mille juures saaksin abiks olla, siis aitaksin neid kujunduse loomisel. Ja kuna GBFiga oli meil selline diil, siis ju sealt poolt arvati, et nad võivad kasutada käesolevas kampaanias ka minu teisi varasemalt loodud kujundusi, mis on kõigile nähtavad minu kodulehel. Kahjuks aga on mul folios päris palju selliseid kujundusi, kus nii mitmedki veebigurud on neid minult omale sisse võtnud, siis sellega tõenäoliselt GBF kursis polnud ja siit tekkisidki probleemid. Ma ise kampaanias olevate tekstidega ja seal kasutatud töödega varasemalt kahjuks tutvunud polnud ja sain kõigest sellest teada alles täna pealelõunat, siis kui teil see „sõda“ juba käimas oli. Rääkisin Andrega nende kujunduste osas ja ta lubas need sealt eemaldada. Loodetavasti on nüüd kõigile asjad natuke selgemad ja kui mõni sai siin moraalset kahju, siis loodetavasti aeg parandab kõik haavad.

  19. oktoober 2011 - 20:55:01 · Otselink

 • Urms 11 a

  Paistab, et selle juhtmi juures ei olegi probleemiks see, et kujundaja töid oma portfolios presenteerib, vaid see et kolmas osapool, kes ei ole nende projektidega kuidagi seotud, neid enda tehtuks nimetab. Ja nagu Morryse selgitusest välja tuleb, seda ilma tema teadmata.

  19. oktoober 2011 - 21:38:22 · Otselink

  3

  • kui ma selle hanke jaoks ka kujundusnäidise tegin pakkumise juurde siis kas ma või nüüd okia kujunduse enda portfoliosse panna? :)

  • Allan, ja sinu vanaema on järelikult minu onupoeg! :)

  Loe kõiki

 • Mo To 11 a

  Veel selgituseks...

  Arvan, et asi oli pigem vähese kommunikatsiooni tulemus, sest ma ei olnud kursis sellega, mis info sinna kampaaniasse ülesse läks (samas aga olen selle kampaaniaga mingilgi määral seotud nagu mu eelmisest kommentaarist lugesite). Kui oleksin teadnud, oleksin enne selle laivi minemist saanud sõna sekka öelda ja oleks ehk selline "sõda" ära jäänud. Mina otseselt ei süüdista siin kedagi, kahju lihtsalt, et antud juhul asi sedasi läks ja kommunikatsioon polnud just kõige parem. Aga eks vigadest õpivad kõik ja mõned saavad antud juhul nüüd õppida võib-olla ka teiste vigadest.

  Neile, kellele olen kujunduste juures saanud abiks olla, pole ma oma tehtud disainide osas seadnud kunagi mingeidki piiranguid. A'la, et peab oma kodulehe portfolios kindlasti mainima, et disain on minu tehtud või kui tehtud kodulehe jalusesse pannakse vaid viide lehe tootjale, siis disaini tegemise osas ei mainita seal põhimõtteliselt mitte kunagi disainerit ennast jne. Minu jaoks on see kõik ebaoluline. Mu pärast tehku need isikud, kes minult disaini on saanud, selle tööga edasi mis iganes tahes või esitlegu neid oma klientidele kuidas iganes tahes, kasvõi oma nime all. Mina olen vaid mõned oma tehtud kujundused teistele vaatamiseks ka enda lehele ülesse pannud ja mulle piisab sellest täiesti. Küll need inimesed, kes minuga kontakteeruda tahavad, leiavad ka tee minuni. Eesti on lihtsalt niivõrd väike maa ja kuna häid disainereid on siin samuti "mitte-just-kõige-rohkem", siis teatakse suht hästi kes mida teinud on jne.

  Antud juhul soovin mõlemile osapoolele edu ja loodetavasti lahenevad asjad edasi rahumeelselt. Ma oma nina siia rohkem toppida ei taha.

  Ühtlasi jääb see siin mul nüüd ka viimaseks kommentaariks. Leidsin FB's deactivate nupu üles ja loodan, et mul ei ole rohkem tarvis ennast siia sisse logida.

  19. oktoober 2011 - 22:46:55 · Otselink

 • Mo To 11 a

  Krt, pean veel natuke kirjutama. Kuna ei saa lühikese kommentaarina paremas servas hakkama, siis kommenteeriks siin paar asja ühte kokku veel:

  kaups 26 m
  Just just ja seda enam. Ma ei hakka ütlema, et olen teinud visitestonia.com saidi, kuna oleme Webmediaga koostööd teinud.

  wuzz 23 m
  kui ma selle hanke jaoks ka kujundusnäidise tegin pakkumise juurde siis kas ma või nüüd okia kujunduse enda portfoliosse panna? :)

  Siia ka veel üks suts. Nimesid nimetamata... Kui kõigi veebitegijate jms gurude lehtedel ringi käite, siis nii mõnelgi on seal välja toodud selliseid projekte, kus on tehtud vaid mingi osa tööst, aga selgitusena pole juurde kirjutatud, et mis osa ta seal täpselt on teinud. Samal ajal on aga see sama projekt ülevale veel näiteks 2-4 teise firma folios jms. Kes nüüd täpselt mida tegi jääb kõigil enda välja nuputada.

  kaups - teil vanas veebis oli minu meelest üleval ka visitestonia leht ja kui tegite seda Webmediaga kahekesi, siis ma ei mäleta seda, kas oleksite seal juures maininud, et olete teinud seal vaid mingi osa tööst ja teise on teinud Webmedia. Uues veebis on teil üleval vaid 4 tööd ja need on täpsete selgitustega välja toodud. Seega tuleks minu arust näha siinjuures veebimaastikul suuremat tervikpilti, mitte vaid ühte fragmenti kogu protsessist.

  ja nüüd offline...

  19. oktoober 2011 - 23:04:06 · Otselink

  1

  • Ei me ei ole visitestoniat teinud. Ja uues veebis on veidi enam kui 4 tööd väljas :) PS. Keegi ei süüdista praegu sind milleski.

  Loe kõiki

 • leedu 11 a

  Morrys .. see sõda pole sinu vastu suunatud (ja see pole veel läbi) .. pigem vastupidi .. ma millegipärast eeldasin, et sa ise selle taga ei olnud aga noh .. sinu nimi tõmmati läbi ikkagi ja selle eest vastutab Andre ..

  Minu siiras soovitus .. Walk away! .. need tüübid kas ei jaga matsu või ei ole neile teatud põhitõed ja reeglid austust väärt .. mõlemal juhul on sinusugusele mehele ka ausat raha piisavalt .. enda Villudega sidumine pole kunagi kellegile kasu toonud ...

  Pane silmad kinni ja kujutle Pealtngija piilukaameraga tehtud udust ülekannet kusagil öisest ja vihmasest jõusaali parklast, kus Kärmas väidab, et sa oled Till ja sina ütled, nutt kurgus, et "aga ma tõesti arvasin, et see on lihtsalt perefotode galerii" .. ja Kärmas seepeale, et "Yeah, Right, Till" ..

  20. oktoober 2011 - 00:12:34 · Otselink

  2

  • puhas kuld:) see on just seda sorti intriig mida kõik naudiks. nii põnev! PS. spammerina õigluse nõudmine on ette kaotatud

  • +1

  Loe kõiki

 • jüri 11 a