Veebidisaini portfolio ja otsin ka tööd - matude.com

 • matude 12 a

  Developers web design - matude.com

  Uus leht üleval, mis arvate?

  Samas kasutaks ära ka juhust end esimest korda natuke esitleda: teen põhiliselt välismaale kodulehtede kujundusi, kuid pakun firmadele ka täisteenust alates imdiži loomisest, lõpetades kodulehe, print-tööde ja reklaamkampaaniatega.
  Panen natuke hiljem üles ka "case study"-d mõnest projektist (näiteks cosmosepiibud.ee ja laptop24.ee), kus olen teinud palju rohkem kui ainult kujunduse. Hetkel on portfolios üleval kõigest pildid disainidest, sest selle konkreetse kodukaga on siht end veebe tegevatele välismaa firmadele freelance-ida just veebidisainerina. Kohalikele firmadele teen soodsamalt, kui on huvi?

  Raha on õnnestunud teeninud selles vallas 16-17 aastasest saati, hetkel olen 22 ning suurema osa ajast töötanud vabakutselisena. Praeguseks olen müünud üle 100 enda loodud veebikujunduse. Ca pooled projektid olen ise juhtinud, klientidega suhtlemine, nende soovide välja selgitamine ning programmeerijate-kunstnike delegeerimine tuleb täiesti loomulikult, sest olen pidanud sellega tegelema juba teismelisest saati. Õpin parasjagu ülikoolis ka Reklaami ja Imagoloogiat ning olen end lisaks harinud turunduse, brändi loomise, internetiturunduse, veebide kasutajasõbralikkuse jms vallas.

  Leian, et üks õige veebidisainer peaks teadma ka html-i, css-i, flash-i ning natuke php-d ja mysql-i. Kui mõnel firmal oleks vaja kedagi kes töötaks algul veebidisainer/lahti lõikaja/projektijuhina ning kellest oleks lootust hiljem midagi rohkemat saada (suunaga reklaam-imidž-bränding), oleksin väga huvitatud pakkumistest.

  Tööle oleks muidugi tore minna firmasse, kus õnnestuks end juurde harida ja areneda edasi laiematele valdkondadele.

  Ootan huviga küsimusi, kommentaare ja soovitusi.

  16. juuni 2010 - 01:51:19 · Otselink

 • Ooker 12 a

  Kui sa paneks sellel pildil:

  sinna, kus margin on 30px noolte juurde mõõduks ka 30, jätaks usaldusväärsema mulje :)

  Edit: tõsi ta on, võtan sõnad tagasi. Kommisin teiselt ekraanilt ja harjumatu resolutsioon tõmbas ilmselt silma krilli.

  16. juuni 2010 - 09:40:21 · Otselink

 • frosty 12 a

  hei. mina vaataksin showcase osa portfooliost üle. seal tundub ainult kodulehed olevat ja palju vana kraami, mis on ajast/arust juba.

  127 Other graphic design works sold - tahaks mõnda näidet näha

  edu

  16. juuni 2010 - 09:41:05 · Otselink

 • hei, tore lehekülg!

  Kui sa oma lehel kirjutad, et kõike mida sa ei oska ostad sisse kolmandatelt osapooltelt, siis tee seda ka tekstide sõnastuse osas. Kuna leht inglise keeles, siis ilmselgelt suunatud meie turult välja.

  Põhjus selles, et muus maailmas on tellimuste, arvelduste, tehnoloogiate jne kohta teised väljendid kasutusel. Tekst on meile muidugi arusaadav, sest meile on selliseid termineid õpetatud. Usast keegi loeb, siis ilmselt tundud düsgraafikuna või noh nagu india aktsendiga kodanik.

  Mul endal alati sama probleem, kui pean inglishi purssima ja kirjutama, siis tihti tuleb sellisei "wat!" vastuseid analoogselt sõnastatud lausete peale.

  16. juuni 2010 - 09:52:49 · Otselink

 • tajo 12 a

  mõned mõtted

  * selle tekstiosa võiks üle lasta lugeda mitte lihtsalt inimesel, kelle jaoks inglise keel on omakeel, vaid mõnel väga heal copywriteril - teeb su teksti lühemaks, selgemaks ja mõjuvamaks. me oleme siin edicys oma müügitekste pidevalt paremaks kirjutanud ja iga natukese aja tagant tekib tunne, et oleks vaja veel selgemaks ja lühemaks panna. see on tore töö ja paneb rohkem mõtlema oma teenuste ja toote peale. sinu lehel on kohati palju head ja mõistlikku teksti aga see on peidetud pikkade lõikude ja lohisevate lausete sisse. netis on palju häid inglisekeelseid copywirtereid kes suudaks teksti kohendada :)

  * üks fookusküsimus, millele tasub mõelda on see, et kas matude on firma või matude on freelancer. mõlemal lähenemisel on oma plussid ja miinused. praegu jääb mulje, et sa räägid igal pool endast kui individuaalist aga kontakti lehel oled ettevõtte CEO hoopis :). kui sa reklaamid end välja firmana, siis jätab see ehk usaldusväärsema mulje ja ei pea allhankijaid üldse mainimagi, pakud lihtsalt kompleksteenust väga mõistliku hinnaga. teiselt poolt on nied tundmatuid formasid kõik kohad täis. kui reklaamid end välja kui avatud meelega freelancer, siis oled kindlasti teistsugusele turusegmendile atraktiivsem: firmad, kes otsivad isiklikku lähenemist ja suuremat paindlikkust kui tavalised veebifirmad suudavad pakkuda.

  * nagu öeldud, siis portfolios võiks näidata tõesti vaid neid töid, mis on sinu praeguse stiili esindajad või väga kõvad brändinimed. vanad tööd on endal hea vaadata nostalgia mõttes aga müügi osas need tavaliselt kasuks ei tule (millest ma räägin, mul on endal ka portfolios terve ports aegunud töid veel üleval :D). see "mitu tööd ma teinud olen" kast on juba päris ülevaatlik, et mis su kogemustepagas on. ja case studyd on hea mõte - siis ei liiguta tuimalt piksleid vaid mõtled kaasa, toetad klienti jne.

  * üks detail ka, mis on rohkem maitseküsimus: ma võtaks jalusest selle "social media is overrated" maha. kuigi see poos on cool ja äge, siis suur osa klientuurist on just tabamas, et facebook ja twitter jmt on "the next great thing" ja tahavad sellega seotud töid üha rohkem ja rohkem. kasulik on see uks siiski lahti hoida, isegi kui isiklikult arvad et sotsiaalmeeida on üks suur haip :)

  16. juuni 2010 - 11:34:08 · Otselink

 • Allar 12 a

  tajolt üllatavalt asjalik kommentaar pixli kohta ;)
  nõustun temaga (y)

  16. juuni 2010 - 12:17:13 · Otselink

 • Luix 12 a

  mul täpselt sama keiss. ei tea kas kirjutada "me pakume..." või "ma pakun...":) jama nende ühemehefirmadega eks? pean tunnistama, et ma ei oska ka tekste kirjutada (tõsiseid), aga loodan et visuaalne pool räägib enda eest.

  16. juuni 2010 - 13:53:28 · Otselink

 • matude 12 a

  Suur aitäh tagasiside eest!

  melissimo, peaksin jah vist vähemaks võtma neid vanu töid seal, kvaliteet > kvantiteet jne. Lisan varsti näiteid muudest (print, banner, logo, identiteet, reklaamkampaaniad jne) töödest ka, annan teada kui valma.

  vaalaskala ja tajo, aitäh!

  * Tekstide üle käimine on hea idee, hetkel on lehel ikka päris suured blokid puhast juttu, mida keegi ei viitsi seda lugeda. :D Peab leidma jah mõne copywriteri ja siis temaga koos võib-olla liigendama paremini kõike. Hire lehel see väike pilt töötab hästi, oleks tark mujale ka midagi sarnast panna. Rääkidest sellest pildist siis, Hall-Plöga, kõik mõõdud on seal õiged, võib-olla avasid pildi eraldi browseri aknas ja mõõtsid siis vasakust seinast, kus browser lisab ise 10px-lise vahe piltidele?

  * firma vs freelancer, good point. Jätsin selle CEO sinna, sest kontakt leht tundus natuke asjalikum, kus inimesed ootavad näha ametlike kontaktandmeid? Muidugi natuke hale on ühe-mehe-firmas mingit CEO-d mängida. Tahaks edasi anda just seda, et olen freelancer kellel on juriidiline firma ning puuduvad igasugused komplikatsioonid arvete, töölepingute või mustalt ajamisega, mis võib-olla muidu freelanceritega võivad kaasneda... Endale tundub et kesktee firma ja freelanceri vahel oleks parim, nii jääks personaalne kontakt klientidega ning usaldusväärsus firma näol, eks näis, mõtlen selle peale veel.

  *Social Bookmarkside kommentaar on huvitav mõte, ei ole vist tark jah laiata sellega, ehmatab kliendid eemale et mingi ülbema radikaalse mõtlemisega vend vist. Tegelikult oleks hea sellel teemal üks blogipost kirjutada... aga kardan et blogi sissekanded jääks mul ikka liiga haruldaseks, et oma blogi teha. Hm, jep, võtsin hetkel maha selle kommentaari, disainerite vahel võib nalja visata aga klientidele pole seda vist kasulik/tulus eksponeerida. (Terve sotsiaalmeedia suur haip pole, lihtsalt twitterid ja muud sarnased on mulle isiklikult kasutud, ei näe mingit pointi miks üks minusugune freelancer peaks endale seitsmes erinevad sotsiaalmeedia kohas konto tegema, vaevalt sealt kliente juurde ju tuleks?:)

  Luix, sul õnneks räägib visuaalne pool väga palju! :) Veebidele on keerulisem midagi nii omapärast juurde keevitada.

  Aga jep aitäh teile! Tegelen tekstide, case study-de ja portfolio töödega.

  16. juuni 2010 - 14:18:29 · Otselink

 • Tanel 12 a

  Kellelt selle maha joonistasid siis?

  16. juuni 2010 - 17:40:23 · Otselink

 • matude 12 a

  Oo ma sain just teada, et sa darget oled mingi 16-17 aastane vend, kes tuleb välja on mu töid juba ammust ajast salamisi kritiseerinud.

  lol, draama ja intriigid.

  Räägi välja, mis värk on? Kui juba teemaks tõstatasid. Miks sa süüdistad, et mu tööd on kusagilt maha tehtud?

  16. juuni 2010 - 19:14:23 · Otselink

 • marko† 12 a

  Mida mainiks / tooks välja:
  Adult/Cam/Chat lehekesed (Sellisega sa paned tavakliendi ainult korraks punastama ja kihistama ja siis varsti häbelikult lahkuma) portfooliost korista ära ning samuti nagu eelpool on mainitud siis vanad lehed samuti mis ikka eriti laineid ei löö. HTML/CSS 250 taala tunnist sinu enda lehe koodi vaadates eriti anda ei tahaks. Käi rahulikult kood üle ja optimeeri ära samuti pildid (masendav on oodata et pildikesed ära laeks). Kas lightbox pole mitte kiirem kui fancyboxike? Kui su leht on kusagil usa imeserveris siis soovitaks ta kusagile paremasse kohta pista. Lehe võiks ka ikka lõpuni vamis treida: http://www.matude.com/Sent Copy: ära kasuta lühendeid I'm I've kirjuta korralikult välja I am I have jne - Viisakam inglise keel. Disaini poole pealt: veidikene liiga tuttavad tunduvad tõesti need käetõmbed aga võibolla lihtsalt tundub nii.

  28. juuni 2010 - 12:21:46 · Otselink

 • No matude, tööd on nüüd nagu muda?

  09. juuli 2010 - 11:15:39 · Otselink