Uus EMTA

 • Korn 8 a

  EMTA

  Kas sellisel asjal tõesti mingit järelvalvet ei ole? Või lihtsalt kellelgi häbitunne puudub? Või on vanaema Maali kuskil kellegi käed nii selja taha väänanud, et muud ei saanudki tulla?

  29. jaanuar 2016 - 09:38:55 · Otselink

 • Aga see on ju see riigiametite generic template mis nad mingi aeg välja töötasid. Nothing new. Võrdluseks: http://www.envir.ee/et

  29. jaanuar 2016 - 10:16:33 · Otselink

  1

  • Tõsi, Velveti käsi oli siin mängus minuteada.

  Loe kõiki

 • leht 8 a

  Mustal tekstil must shadow, mõnus :)

  29. jaanuar 2016 - 11:36:58 · Otselink

  5

  • ei usu, et velvetis keegi üle õla ütleb mis moodi tekst peab välja nägema, heal juhul disainer saab ülesande, et too lingid rohkem esile. Antud juhul see ülesanne halvasti lahendatud

  • Ju siis Velvetis halvad disainerid.

  Loe kõiki

 • no tegelt on see suur edasiminek isegi , kui font nüüd 12px ja must taust taga. moblalt loetav jne enamus ministeeriumeid paistab nüüd olevat ühel platvormil või vähemalt väljundil .

  29. jaanuar 2016 - 16:42:11 · Otselink

 • See ühtne template ja (ilmselt) värske platvorm on ju kõik toredad, aga nüüd võiks selle valmistanud ettevõte tunnistada, et ei tulnud kõige paremini välja, selle jutuga kliendi juurde minna ja kas või tasuta selle asja lasta mõnel teisel disaineril üle käia ja natukene maitsekamaks ajada. Olen vist flat trendi ohver, aga kui neid varjusid ja tekstuure natukene maha võtta ning tüpograafiaga tööd teha, saaks ju täitsa okei asja?

  02. veebruar 2016 - 10:02:49 · Otselink

 • tajo 8 a

  ma telgitaguseid ei tea, aga ma usun, et see disain sai valmis kaua-kaua enne seda, kui esimesed flat-trendi võrsed oma nupud mullast välja pistsid. lihtsalt veskid jahvatavad avalikus sektoris aeglasemalt ja me näeme alles nüüd 3 või 4 aastat tagasi alguse saanud disaine, mida täna loomulikult kõik hea meelega paremaks teeksid.

  02. veebruar 2016 - 10:31:04 · Otselink

 • Allar 8 a

  " Uute lehtede kujundus ja struktuur valmis kõigi ministeeriumide ja disainiagentuuri Velvet Digital Paper OÜ loovjuhi Janno Siimari ühistööna. Tehnilise platvormi valmistas ministeeriumide jaoks ette Mekaia OÜ."

  https://riigikantselei.ee/et/valitsusportaal

  https://riha.eesti.ee/riha/main/inf/valitsusportaal

  02. veebruar 2016 - 11:49:32 · Otselink

 • leedu 8 a

  ulatuslikus osas olen kriitikaga nõus, kuid Tajo on siin tõele kõige lähemal... Hea uudis on, et kuna kujundust vaikselt implementeeritakse tsentraalselt, siis ka parendused peaksid käima tsentraalselt. hetkel ma ei tea enam, kes neid muudatusi haldab või juhib, kuid iga uuem versioon peaks arenema ja ka eelmistele mõju avaldama.

  Algselt oli see template mõeldud vaid valitsusasutustele, kuid selle on võtnud kasutusele ka paljud riigiasutused ja ametid, selle käigus on asja edasi arendatud ja ka muudetud. Ma usun, et vähemalt teoorias paremuse suunas.

  Kuna minu hiir selle arvutiga, mis muutusi avalikes veebides kontrollib, enam ei pairi, ei oska ma muud soovitada, kui oma konstruktiivse kriitika suunata kuhugi riigikantseleisse, kus teid kindlasti hea meelega kuulatakse ja loodetavasti ka siis midagi ära tehakse. Ka omapoolsed parandusettepanekud, mis sisaldasid mitmeid mõtteid nii tüpograafia kui igasugu muude asjade osas, olen arendustiimile edasi põrgatanud.

  Ma olen viimane inimene maailmas, kes oleks nõus väitega, et "disainer ei otsusta midagi" kuid otsuste rakendumine päris ellu võtab mõnevõrra aega ka kõige lihtsamates asutustes, riigist rääkimata.

  Antud veebi valmimise taga küll Velveti käsi mängus ei olnud rohkem, kui meilt pärit templiit. Aga annan teie konstruktiivse tagasiside edasi kliendile ning vaatame, mis teha saab.

  02. veebruar 2016 - 12:26:31 · Otselink