Kui veebihaldur kaob ära?

  • Töötan üksinda ja minu serveris on mitme kliendi veebilehed jne. mida haldan. Minu küsimus oleks - mis oleks parim lahendus kliendile, kui minuga peaks midagi juhtuma?

    Kas on olemas mõni (usaldusväärne) agentuur, kes pakub teenust, et kui näiteks kuuaega ei saa minuga ühendust, siis teab minu serveri paroole ja tõstab veebid ümber kuskile ja muudab nimeservereid ja/või annab viimase versiooni kliendile vms?

    Kui näiteks klient on arvutikauge inimene, siis pole sellest tolku, kui tal ainult backupidele on ligipääs, kuna vajab kedagi kes edasi aitab, siis mõtlengi, et äkki OKIA või keegi tugeva mainega võiks sellist teenust pakkuda, et minu kliendi asjad jookseks (võimalikult) häirimatult edasi?

    Või on äkki muid soovitusi?

    06. detsember 2016 - 12:43:05 · Otselink

    1

    • Sellise hirmu puhul soovitaksin julgesti RackSpace'i, kuid on ka teisi aternatiive. Kõige ägedam RackSpace'i puhul on see, et sinu kliendid ei pea isegi inglise keelt valdama. ;)

    Loe kõiki

  • Mis see "minu server" tähedab, kui see on virtuaalserver, siis sul ei tohiks suurt muret olla, kliendi jaoks oleks parim kindlustus või firma kus ei ole 1 mees kes surema hakkab ;) ja kliendil võiks alati olla ka juurdepääsud serverisse (tema katalooma ja db).

    Realistlikult ükski tasemel firma ei hakkaks sellist teenust pakkuma, või kui siis, oleks hind sinujaoks üsna üüratu.

    Lahendust pakkuda, siis võta endale inimene juurde kes saab vajadusel asendada.

    06. detsember 2016 - 16:22:48 · Otselink

  • wuzz 8 a

    Reaalsus on see, et mitte keegi ei taha niisama sinu koodi üle võtta. hea raha eest võib muidugi mida iganes saada kuid praktikas kasuta nimeserveri osas ikka kliendi kontakte (kuulub ju kliendile ikkagi), hostingut virtuaalselt kusagil mitte oma koduserveris ja selle adminni paroolid anna ka kliendile. Endale tee isiklikud halduskontod, isegi kui sa kõike ikkagi ise teed. Lähtekood/failid oleks ka viisakas kliendile koopiana ära saata sest need kuuluvad ju talle (olgugi et autoriõigus jääb teostajale).

    Selle "üle võtmise" teenuse suurim probleem oleks ikkagi mahtude leidmine, sest see inimene kes tegelema peaks on vaja aasta läbi palgal hoida. Väga kasu pole kui 1-2 klienti 3-4 aasta peale tekib.

    06. detsember 2016 - 17:24:20 · Otselink

  • tfr 8 a

    Inglise keeles on selle asja nimi "bus factor". :)

    Aga jah, mõistlik on hostinguteenuse pakkumine jätta hostingufirmadele - klient teeb omale sinna ise konto, maksab arveid ja Sinule lisab vastavad õigused, mis vaja (FTP, SSH, MySQL, vajadusel ka administreerimiskeskkond). Ja kui juhtub see kõige mustem stsenaarium, et Sa ühel ilusal päikeselisel hommikul bussi alla jääd, siis otsivad uue arendaja ja teevad talle ka ligipääsu.

    06. detsember 2016 - 17:53:35 · Otselink