Inventu

 • Erkki 10 a

  Sattusin sellise asja peale... On juba siin olnud?

  Kui sisu ka saaks oleks nagu meie oma 99Designs - inventu.ee

  18. jaanuar 2014 - 20:39:51 · Otselink

 • Tõotab vastavat liinitööd jälle.

  See 'spec work' süsteem on oma originaalsuse poole pealt ikka täiesti olematu, eriti selliste hindade juures. Võib-olla need, kes soovivad oma portfooliot üles ehitada on nõus miskit tegema, kuid eeldada originaalset ja ettevõtte väärtusi ja olemust esitlevat disaini sealt üsna kindlasti ei saa.

  18. jaanuar 2014 - 20:47:52 · Otselink

 • tanelee 10 a

  "7 päeva jooksul jõuavad Sinuni erinevate disainerite tõõd."

  99Designs on rahvusvaheline ehk siis mõnes väiksema palgatasemega riigis võib see tasu isegi täiesti mõistlik olla. Hinnad on ka tüüpiliselt ju umbes 300$ ja üles (Eesti disaineri jaoks jube vähe, Eesti ettevõtte jaoks üle mõistuse palju).

  Eestis on probleem selles, et logosid kujundavad sõbra ema töökaaslase lapselapse koolivennad, sest mis see arvutis pildi kritseldamine siis ikka ära ei ole. Paint on ju igaühel olemas ja hinnaks on 4 nätsuga pulgakommi. See kelle ema on töötu läheb hinnavaatluse foorumisse tööpakkumiste rubriiki ja paneb enda logosoovi üles. Pakub välja oma 50€ arvega ja jooksutab konkurssi niikaua kuni hing ihkab ning siis jätab logo välja valimata. Süüdistada ka ei saa, sest 80% esitatud töödest ongi täiesti kohutavad ja ülejäänutel ei ole seda "sügavmõttelisust" ja "tugevust", mis Nike logos olemas on.
  Ise võitsin kunagi ühe sellise 50€ konkursi ja siis korraldaja kandis pool raha üle ja pani selgitusse, et nii hea ka ei olnud.

  Lõpetuseks veel üks väike copy sealt kodulehelt.
  3 - Lõppenud konkursse
  54 - Disainerit
  0 € - makstud disaineritele

  18. jaanuar 2014 - 21:48:23 · Otselink

  1

  • Saarlaste tehtud äkki :P

  Loe kõiki

 • jonki 10 a

  Härra istub restoranis lauda, 15 kokka hakkab talle sööki valmistama. Ühel kokal veab (kui veab) ning teised kokad võivad ainult toidust pildi teha ja FB seinale üles riputada. Ehk väike võrdlus kuidas see konkursi vorm näeks välja teistel erialadel.

  19. jaanuar 2014 - 14:46:19 · Otselink

  4

  • Ei kiida heaks. Auto ostuga võrdlemine on parimal juhul lähim stock'i lehelt mõne premade logo või visuaali ost. http://www.nospec.com/

  • Rääkimata halvast metoodikast jne, erinevalt autoostuga ei kaasne stock logoga mingit kvaliteedi garantiid.

  Loe kõiki

 • Sven 10 a

  Ma ei saa aru kellele see teenus suunatud on. Kui mul on huvi ja raha ja vajadus, siis kasutan firmasid. Kui mul ei ole eelmainitud asju, siis ma kas kasutan ema töökaaslase last, teadmiste korral hv foorumit või mõnda olemas olevat templatepanka.

  Heal tegijal pole ei aega ega viitsimist osaleda mingitel 100 eurostel konkurssidel, eriti veel teadmisega, et tõenäoliselt teeb tühja tööd.

  Nii väikses riigis ei teki sel portaalil piisavalt ei (kvaliteetseid) tellijaid ega tegijaid ning selle läbi ka usalduskrediiti, mis kõik omakorda on seotud teenusepakkuja käibe ja kasumiga.

  20. jaanuar 2014 - 10:59:45 · Otselink

  3

  • Meeletu marketing kanal 2's ja õhtulehes peab olema, et väike ehitusfirma selle keskkonna enne teisi variante üles leiaks.

  • Nende turundusstrateegia või ärimudel tundub tõesti arusaamatu. Ilmselt ongi lihtsalt mingi noore disaineri läbimõtlemata unistus.

  Loe kõiki

 • leedu 10 a

  inimesele, kes disaini ei väärtusta, on disain väärtusetu .. vanasti oli selle asja nimi tautoloogia, tänapäeval on vaja sellest eraldi rääkida.

  hea disainer ei pea seda teenust kartma, sinu tööd ta ära ei võta. kartma ja märatsema peaks nende eest, kes riskivad selles keskkonnas oma tööd liiga odavalt, liiga vähe väärtustavale kliendile müüa .. aga risk on ka võidelda nende eest, kes ei taha, et nende eest võideldakse.

  mina kasutan sarnaseid keskkondi (harva) soovitades sinna pöörduda klientidel, kes päris mitmete tööde puhul ei vaja kalli agentuuri tööd vaid piisab, kui keegi lihtsalt teeb tunniga ära ja saab oma musta raha. mina võin juurde müüa pool tundi ülevaatamist ja selest piisab. sel juhul teeb töö, mis mulle ei ole kuigi huvitav, keegi, kellele ta on huvitav. 99 designs'i puhul võin olla suht kindel, et kui briif on korras, on tulemus hea.

  99 designs-iga ei ole ju sellel keskkonal sisuliselt midagi pistmist. (loogika kopeerimine ei taga veel idee kopeerumist) .. kui häid disainereid liitunud ei ole (ja ma ei suuda leida head põhjust, miks peaks) siis ei saa garanteerida mingit tulemit .. järelikult ei saavutata ka mingit kokkuhoidu ..

  20. jaanuar 2014 - 16:56:54 · Otselink

 • Dim 10 a

  Pmst see leht konkureeriks HV töövahetusrubriigis olevate logo kujundusega. Kui HV saab seda kõike teha tasuta, miks peaks keegi maksma absurdseid paketihindu? Eks sellise äri eduks saavadki olla disainerid, kes teevad head tööd ja tellijad, kes maksavad raha. Kuidas kaks poolt kokku viia, vot see ongi pähkel. Sellisel kujul nagu see leht praegu on tehtud, vist äri edukaks ei osutu. Mina kaotaks need paketihinnad ära, jätaksin alles ainult logo konkursid. Sest isegi visiitkaarte tellitakse pigem sealt, kes organiseerib trükkimise. Logoga on lihtsam alustada, tehakse pildiformaadis näidised, disainerid laadivad need lehele, tellija saab teha valiku ja vahendaja kindlustab disainerile tema tasu ja võtab alustuseks sümboolse vahendusosa. Praegu pole isegi sellest arusaada, kes maksab maksud kui disaineril ei saa teha arvet. Praegused tingimused lehel on absurdsed, segased ja vildakad, kogu see leht on vist kopi-pastega kusagilt saadud. Vahendusprotsess tuleb teha kõigile etappidena selgeks ja kõik võimalikud tulevased erimeelsused juba ette läbi hammustada. Kellele on skandaale vaja? Kui firma reklaamib end kui mitte midagi vastutavana, siis ei tekita ta sellega mitte kellegis usaldust. Kindlasti võiks siis liitunud disainerid olla reaalselt olemas oma pisikese portfoolioga.

  20. jaanuar 2014 - 18:52:29 · Otselink

 • ^^ See on juu Suurepärane idee! :D

  21. jaanuar 2014 - 10:45:50 · Otselink

 • Ooker 10 a

  Seal on praegu üleval Eesti Lavastajate Liidu logokonkurss, auhinnaga 400 €.

  Minu meelest just sellistele liitudele või kolmanda sektori asjadele võikski taoline formaat sobida - ehk et osalevad disainerid ei tee seda tööd otseselt raha vaid mingite muude väärtuste pärast. Mõni teatrihuviline disainer võiks ju ELL-ile vabalt midagi teha? Kui sellega veel 400 € ka kaasneb, on tegemist ju puhta boonusega.

  21. jaanuar 2014 - 18:23:49 · Otselink

 • Erkki 10 a

  "Ajutiselt" suletud :)

  23. aprill 2014 - 18:25:37 · Otselink