Haapsalu uus leht

 • Urms 10 a

  Tulemas on Haapsalu uus koduleht. Andkem neile nõu ja juhatagem õigele rajale.

  Uus leht hetkel http://haapsalu.kaks.kovtp.ee/

  22. aprill 2014 - 16:40:09 · Otselink

 • wuzz 10 a

  22. aprill 2014 - 16:43:36 · Otselink

  1

  • URL vastab ka ajastule :D

  Loe kõiki

 • suurepärane, nagu oleks minu tehtud :) hahaha

  22. aprill 2014 - 18:05:57 · Otselink

 • tajo 10 a

  that source code...

  22. aprill 2014 - 18:27:37 · Otselink

 • prtkaru 10 a

  Ma ei tea, kas saan valesti aru, aga oluliselt vähem condensed, tunduvalt viimistletum ja parema välja nägemisega versioon eelpool nimetatud lehest on neil juba laivis :)?! http://haapsalu.kovtp.ee/

  22. aprill 2014 - 19:32:05 · Otselink

  5

  • jep. aga see uus versioon on ju tagasiminek?

  • pole kahtlust

  Loe kõiki

 • aivopaas 10 a

  Haapsalu linnal soovitaks korraliku tegija leida ja nullist alustada.
  Kui tegu avaliku hanke viljaga siis palju õnne, bürokraatia võitis!

  23. aprill 2014 - 09:47:45 · Otselink

 • kaups 10 a

  Eelmine versioon on meie kunagine KOVTP platformi template (kovtp on tsentraalne CMS kõigile omavalitsustele), üks mitmekümnest värviversioonist. Uue tegija on selgelt keegi väga visuaalikauge, kui ma ei eksi, siis Andmevara.

  Selle asja algne idee - viia omavalitsused ühisele platformile - tuli kunagi ammu minult endalt ja realiseerus mõni aeg hiljem ühe tuttava riigitöötaja initsiatiivil, kuna nägin, kuidas riik poolkõvadele ja vähefunktsionaalsetele veebisaitidele ikka ja jälle raha kulutas.

  Praegu on küll kurb näha, kuidas visuaal ei ole lükatud vaid tahaplaanile, vaid on tehtud piinlik "disainitud" asi.

  23. aprill 2014 - 09:48:39 · Otselink

 • Hoosh 10 a

  Minu teada lähevad ka seekord kõik OMid sellele ...asjale... üle. http://www.keila.ee/et/uldinfo

  23. aprill 2014 - 09:59:31 · Otselink

 • Sven 10 a

  Sellise ühtselt välja töötatud template lahenduse puudus ongi see, et hetkel mil see välja töötatakse on asi ok, kuid selleks ajaks kui viimased omavalitsused sellele üle lähevad, on nõuded sisu ja välimuse presenteerimisele totaalselt muutunud.

  Selle asemel, et ette anda 30 eri värvides template'i (kas cms'i ikka arendatakse jooksvalt edasi?) mitme aasta tagusest ajast, oleks vaja kas või wiki kujul uuendatavat UI ja UX parimate praktikate keskkonda, mida jooksvalt ja jätkusuutlikult ka täiendatakse. Alati on hea eeskuju https://www.gov.uk/design-principles

  Oluline on siiski, et omavalitsuse veebides paikneks info sama loogika alusel, kuid tegijale jääks kujunduse kaudu võimalus eristada/brändida omavalitsus vastavalt selle näole. Eriti ajal kui omavalitsused investeeringute, elanike ja turistide pärast võitlevad nagu eraettevõtted. Enamus omavalitsusi ongi vast rahul lihtsa ja lakoonilise template'iga kuid tõmbe- ja turismikeskused sooviks tõenäoliselt midagi visuaalselt atraktiivsemat.

  Vaikimisi url'id peaks ka olema normaalsel kujul mitte üks.kaks.kwtdght.kohanimi.ehee

  23. aprill 2014 - 11:21:54 · Otselink

 • Idee on ju väga hea tegelt, et kõikidele on ette ära tehtud seadusest tuleneva info esitamiseks mingi keskkkond ja ette nähtud struktuur, tohutult aitab kaasa nii lugejal, kui ka toimetajal infos orienteerumisel. Kahju, et hetkle tundub nagu okse.

  Svenile võin vastu vaielda, meid ei saa UK -ga eriti võrrelda , vaata kasvõi meie KOV -ide tulubaase, siis selliseks kammajaaks ei jätku kõigil (90%) aega, teadmisi ega ressursse . Seega samm korraga, keegi ei keela ka sellist parimate praktikate asja välja töötamast, kindlasti saaks ka EU rahastuse jne.

  Seega samm korraga, edasi võiks olla sellele rakendusel hea API mis lubaks nendel kellel on olemas ressurss seda enda vajaduste järgi tweakida ja paremini ära kasutada jne jne.

  23. aprill 2014 - 11:45:18 · Otselink

 • Vot teile: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=608326
  Kohalike omavalitsuste ühise veebiportaaliga KOVTP on tänaseks liitunud 129 riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutust. Lisaks omavalitsustele kasutavad seda ka maavalitsused, koolid, raamatukogud ja arenduskeskused.

  Nii et suht nutune seis. Eks see uus template tehti kuna oli vaja responsive HTML'i aga no kujundajat neil küll pole. Kurb :(

  Kaupole küsimus - kas teie teed selle projekti riigi poolsete vedajatega läksid lahku? Kohe näha et kui kõrvale astusite läks kõik halvaks.

  23. aprill 2014 - 12:11:42 · Otselink

  3

  • Anton, see tehti aastaid tagasi juba, me osalesime selles projektis algusest peale. Nüüd on peale lastud uus "kujundus".

  • Kristjan, ca poolteist kuud tagasi vahetus valitsus ja lükati kohe kõrvale kogu senine tiim. Me ise olime protsessist väljas küll mitu aastat juba, st peale esimeste visuaalide tegemist.

  Loe kõiki