Bussi Widget

 • huggo 10 a

  Tere,

  Mul on viimasel ajal räige probleem bussi/trammi/trolli info kättesaamisega mugavalt, kuna ise kasutan ka ühistransporti päris palju, siis ma pakun teile välja ühe idee drafti.

  Kuna mul endal pole raha et progejaid palgata ja pole leidnud stabiilseid õpilasi kes jõuaks asjaga tegeleda, laon selle lihtsalt välja - äkki kellelegi meeldib idee drift ja suudab selle ära teostada. Tean et prantsusmaal on selline app telefoni jaoks olemas, metroo jaoks.

  Teha bussi niiöelda widget mis võiks esineda järgmistel platvormidel;
  PC, MAC, Java, Android, iPhone's.

  Mul on endal näiteks telefon millega ma saan ainult Java appe kasutada, aga siiski oleks kaunis kui ma saaks kohvikus olles või kuskil kiirelt enda telefonist vaadata millal läheb järgmine transport.

  Ideed ise on üritatud teostada www.peatus.ee näol, kuid sellel jääb palju puudu kasutamismugavusest, ning on funktsioonide üleküllus. Äkki peatus.ee võiks endale selle widgeti külge ehitada vms?

  Widget peaks olema minimalistlik, ning samas väga paljut infot andev programm - miks ajada mingeid lihtsaid asju suureks? Asi peab olema konkreetne ning täpne.

  Antud widgeti puhul saaks kasutaja ise määrata kohe enda kodupeatuse (ehk siis 1klikk mu desktopil ilma minemata kuhuiganes saidile ja kui mu arvuti on offline on see info sinna sisse salvestatud), mis näitab talle reaalajas (seda on vist võimalik ainult teha koguaeg ühenduses olevate platvormidega) järgmiseid väljuvaid busse/liikumis vahendit. K.A. bussiliine.

  Raha selle programmi arendusega teeniks reklaami (tekst reklaam asukoha järgi nt: viru kohvikus 5% off ) pealt, mille saab väga hõlpsalt tarkvarasse sisse integreerida ja nii et see ei ole ka häiriv kasutajatele. Kuna programm oleks tasuta, ma eeldan et kasutajatebaas võib tulla märkimisväärne.

  Tegin ka ühe kavandi illustreerimiseks;
  pilt1

  Igastahes, äkki näkkab kellelgil mingi idee või miskit.
  : )

  07. veebruar 2011 - 13:14:17 · Otselink

 • marke 10 a

  iRoute.app

  07. veebruar 2011 - 14:02:08 · Otselink

  1

  • mul pole iPhone'i, seega useless minu jaoks suhteliselt ;)

  Loe kõiki

 • Laurits 10 a

  Eestis on selline kift ürituste sari nagu Garage48 ... mine sellega sinna nüüd kevadel peaks tulema Tallinnas uuesti. Saad progejaid ja häid kujundajaid punti!

  07. veebruar 2011 - 17:37:12 · Otselink

 • 1

  • põhimõtteliselt nagu ma aru saan, siis see tarkvara läheb vabavaraks ja seda saab kasutada ka eesti mõistes?

  Loe kõiki

 • Laurits 10 a

  Tartus tuli uutele bussidele peale ka GPS ... tahavad bussijaamadesse hakata digiinfot kuvama bussi täpsest jõudmisest. Mina teeks appi kus inimene valib ise liini ... ja see võiks olla ON/OFF süsteemis ... ning pritsida aega kuna järgmine buss saabub peatusesse GPS põhiselt.

  08. veebruar 2011 - 12:00:43 · Otselink

  1

  • see on päris cool!

  Loe kõiki