Veebirakendusest emaili saatmine

 • peekon 7 a

  Tervist. Mis emaili teenust soovitate kasutada?
  Ma olen proovinud Mailguni, Sparkposti ja Sendinblue’d. IP'd on kas blokitud (spamcop.net’i poolt) või blokeerib teenusepakkuja mingitel suvalistel ettekäänetel konto. Pole õnnestunud üheltki teenusepakkujalt kirja välja saata, mis jõuaks kohale va gmail. Sinna jõuavad kõik kirjad kohale.

  Hetkel tundub, et kindlam viis on php mail()'iga saata kirju, kui kasutada mingit tasulist teenust. Kirjad nagu nii kohale ei jõua.

  16. detsember 2016 - 11:30:47 · Otselink

 • kui kirjad kohale ei jõua, siis järelikult on kehvasti koostatud kirjad või soovimatu post seda tagasisidet ei saa sa kuskilt paremini , kui ennast blokeerimisnimekirjast leides.

  täna mandrill, amazon ses, mailgrid vms kaudu väga head võimalused suuri mahte saata . tõsi , spämmeritele ja vigastele kirjadele täna üldse enam armu ei anta, block , ban jne

  16. detsember 2016 - 12:16:21 · Otselink

 • peekon 7 a

  Teenusepakkujad on spamlistis, kes võtavad raha kirja saatmise eest. Mahud polegi suured. Maks 1000 kirja kuus. Tahan lihtsalt, et konto aktiveerimislink või muu teade kasutaja postkasti 99% kohale jõuaks.

  16. detsember 2016 - 12:48:26 · Otselink

 • Kui sul on vaja saata aktiveerimis kirju ja maht on väike, siis ma ei näe põhjust, miks sa peaks kasutama mailguni vmv. Võta hosting kus on püsi ip ja saada need läbi enda serveri.

  Mis puudutab neid emaili teenuseid, siis ka seal saad püsi ip vajadusel (siis sõltub teenus ja blockimine ainult sinu saadetud kirjadest). Hetkel tundub et su kirjad lähevad jagatud ip pealt ja block võib tulla hoopis kellegi teise süül kes sama ip pealt maile (spammi) välja saadab.

  https://documentation.mailgun.com/best_practices.html#ip-addresses-and-sending-volume

  Mailgun puhul siis "Add Dedicated IP" aga nagu alguses ütlesin, kui sul ca 1000 kirja kuus, siis odavam võtta püsi ip hosting ja saata kirjad läbi enda virt serveri.

  ... ja nagu vaalas ütles juba, kui jama saadad, siis block tuleb varem või hiljem.

  16. detsember 2016 - 13:26:32 · Otselink

 • tfr 7 a

  Aktiveerimiskirjade puhul on tegelikult korralik ("transactional e-maili") teenusepakkuja igati mõistlik lahendus. Dedicated IP samas on selline fifty-sixty asi - ühest küljest annab kindluse selle vastu, et teenuse kaaskasutajad seda IP-d kuskile musta nimekirja ei lükka, samas teiselt poolt päris mitmed suured mailiteenused kasutavad tänapäeval botnetide saadetava spämmi vastases võitluses graylistimist, kui IP pole "kuum" ehk sealt pole viimase X aja jooksul Y hulka kirju tulnud.

  Aktiveerimislink on enamasti flow/onboardimise osa - seal on kasutaja jaoks üsna tüütu, kui see kuskile graylisti läheb ja kohe ei saabu. Ja teenuseomanikule arvestatav tõenäosus, et kasutaja loobub ja konversioon on luhta läind.

  Enda poolt soovitaks Mandrilli või Sendgridi.

  16. detsember 2016 - 18:35:02 · Otselink

 • tfr jutuga ka täitsa nõus. Kõik sõltub tegelikult mahtude suurusest ja sellest milliseid kirju välja saadetakse. Lahti seletades siis transactional mail on midagi muud kui marketing mail. Esimene siis on mail, mille saatmise kutsub esile külastaja ise (kasutab tagasiside vormi, registreerub jne), teine on tavaliselt masskiri mis läheb korraga portsule kasutajatele. Tegelikult on mõistlik neid ka saata erinevalt. Graylisti sattumine on pigem seotud siis marketing mailide saatmisega, kui läheb suur ports kirju korraga välja. Üheks lahenduseks ongi saata näiteks registreerumiskirjad läbi veebiserveri või transactional mail teenuse ja uudiskirjad ja mass postitused läbi teise marketing mail teenuse (ehk hoida need kaks lahus). Muidugi rõhutaks ikkagi seda, et millist lahendust kasutada sõltub alati konkreetsest vajadusest ja mahtudest.

  19. detsember 2016 - 11:01:31 · Otselink

 • peekon 7 a

  Jah. Sain aru, et mõtlesin üle :) Saadan kirjad otse veebiserverist.

  20. detsember 2016 - 18:14:07 · Otselink

 • andris 7 a

  Üldiselt väikeste mahtude korral ei tasu dedicated IP aadressi kasutada, kuna sellelt tulev liiklus on madal ja seetõttu kahtlane. Kui Mailguni, Sparkposti ja Sendinblue konto ära blokivad, siis tuleks uurida, et milles küsimus, sest normaalne selline blokkimine kindlasti ei ole. Kui kirjad jõuavad nende kaudu spamcopi, siis juhtub see varem või hiljem ka oma serverist saates.

  29. detsember 2016 - 15:13:56 · Otselink