Tallinna Tervishoiu Kõrgkool

  • tfr 8 a

    TTK on uuenenud.

    26. jaanuar 2016 - 12:59:38 · Otselink

  • mrkmsr 8 a

    Kohutav...

    26. jaanuar 2016 - 23:30:09 · Otselink

    1

    • Äkki võtad vaevaks natuke täpsemalt lahti kirjutada?

    Loe kõiki

  • Tundub, et väga palju stiile on kokku proovitud panna. Ülemine riba koos sotsmeedia ikoonidega on selline flat slash metro teema. Nendele nn. õppealadele on püütud sisse tuua mingit eristuvat elementi ( siinpuhul siis pealkiri kasti äärele tõstetud, mida tundub, et mujal ei ole )
    Pildid oleksid nagu imepisikestest png-dest venitatud suureks, seega pixleid on näha. Samuti ei mõista ma nende hoverite vajadust õppeladel. Kui piltidel poleks sinist overlayd, oleks leht kohe erksam. :)
    Rõhku oleks võinud panna rohkem piltidele. Need pealehe pildid kokku blenditult kuidagi määrivad seda lehte.
    Muidu täitsa tubli töö :)

    27. jaanuar 2016 - 00:38:28 · Otselink

  • nitram 8 a

    The bad

    • IKKA üleval tahaks väikest tour komoponenti (raske aru saada, et siit võiks ka infot leida). Samas kuna nad ei vii kuhugi, siis ka cursor:pointer kaotamine annaks parema usability
    • Avalehe pilt ja readability on kehvavõitu (valge tekst ronib valgele taustale
    • kohe RAKENDUSKÕRGHARIDUSÕPE title all olevad blokid võiksid olla suurema katva pinna opacityga - taaskord, et tekst oleks loetavam
    • Sisulehtedel kõrvalemenüül on ka pisut vähe kontrasti ja kolmanda taseme tekstisuurus on juba imho liiga väike
    • Galeriid Google+ teenusesse on piiratud õigustega

    The good
    [list]
    * Infoarhtitektuur on päris hea
    * Üldmulje on usaldusväärne, kui need readability osad kõrvale jätta
    [/list]

    27. jaanuar 2016 - 01:10:00 · Otselink

  • Kivaa 8 a

    Osale sisule ligipääs puudub, huvitav kas tehniline apsakas?
    http://www.ttk.ee/et/vastuv%C3%B5tt-20152016-%C3%B5ppeaastaks-toimub-j%C3%A4rgmistel-%C3%B5ppekavadel Hambatehnik ntx.
    Arusaamatu on ka miks uus aken/tab avaneb.
    Üldmulje on, et veidi maitsetu ja lohakalt tehtud.

    27. jaanuar 2016 - 13:47:29 · Otselink

  • mrkmsr 8 a

    - Mis on veebilehe põhieesmärk? Mida peaksid kasutajad lehel tegema?
    - Ei oska arvata, et nende tähtede IKKA taga veel mingit teavet peitub (näeb asjatundmatule lihtsalt veider välja, samuti hakkasin nende alt otsima, kas nende pealt saab veel kuskile linglie vajutada, sest arvasin esialgu, et see on ka mingi menüü)
    - See hero image ei jäta head muljet (sünge, halvasti photoshopitud, võõras font, kehva kvaliteediga salvestatud) - seda kõike annaks parandada
    - Kui lehekülje suurust vähendada nutiseadme mõõtu, jääb sellest hero'st ainult mingi veider mitte midagi ütlev riba http://prntscr.com/9vtiak - ilmselt parandatav :)
    - Mobiili/nutiseadmega menüü kasutamine raskendatud (hamburgerile vajutades tekib küll mingi rippmenüü, kuid sealt alt pole enam võimalik otse alammenüü peale liikuda, sest kui kuskile menüüs klikkida, hakkab uus leht juba isegi enne alammenüüni scrollimist laadima)
    - Kui see alammenüü avaneb mobiilil pärast peamenüü lõppu, mitte kohe pärast valitud menüülinki, siis see pidev scrollimine ja laadimine tundub üsna ebameeldiv
    - https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http%3A%2F%2Fwww.ttk.ee%2F&tab=mobile (sealt leiate ehk veel ideid, kuidas lehte vähem uimasemaks saada)
    - Disain on liiga täis kuhjatud erinevaid kastikesi ning white space'i on jäetud liiga vähe (see white space probleem esineb juba logos sümboli ja teksti nõnda lähestikku paigutamise tõttu)
    - Bänneri valge tausta tõttu tekib pealkirja "Rakenduskõrgharidusõpe" loetavuse probleem http://prntscr.com/9vtiox
    - E-õpe, küsi apteekrilt, raamatukogu jms kastidest osad avanevad miski pärast uues aknas, kas sellel on ka põhjust?
    - Milleks seal videode juures see riba paremal pool scrollimist? http://prntscr.com/9vtm07
    - Üldmulje on sama, mis eelkõnelejatel
    - Font-size: 11px 3. taseme navigatsiooni jaoks on vist ikka liiga pisikene (eriti, kui seal avaneb 18 linki) http://prntscr.com/9vtox6

    Kokkuvõtteks - see, mida keegi sellest lehest arvab ja meie arvamused ei tähenda midagi. Vaja on neid kõiki ideid ja soovitusi kasutajate peal testida ja seeläbi välja selgitada, mis tegelikult kõige paremini töötab

    28. jaanuar 2016 - 09:37:23 · Otselink

  • Dim 8 a

    Kena leht, ma ei näe midagi mida kritiseerida. Ega nad ju oma lehega iludusvõistlusele läinud.

    29. jaanuar 2016 - 14:58:18 · Otselink

    1

    • Mulle tundub, et sa esitasid just enamike Eesti riiklike e-lahenduste moto. Samas ei saa lisamata jätta, kui küündimatuna see kõlab.

    Loe kõiki

  • Dim 8 a

    kaups: Kas riiklik e-lahendus peab konkureerima eralahendustega? Ei pea. Esiteks pole raha, teiseks pole vajadust ja kolmandaks kulub ajas kõik nii ehk naa ruttu ära.

    Eesti on langenud nagu mingisse kritiseerimise vähkkasvajasse. Kritiseerime kõike, õpetame kuidas teha paremini, räägime kuidas "meile" (meie egodele) meeldiks rohkem ehk ärgem olgem kunagi millegagi rahul. Selle tulemuseks on õnnetu riik veel õnnetuma rahvaga.

    Keegi ei patsuta õlale - hea töö (äkki läheb veel uhkeks). Vigade otsimine on rahvuslik uhkus.

    29. jaanuar 2016 - 16:21:13 · Otselink

  • mrkmsr 8 a

    Dim, konkurentsis püsimiseks peab riik suutma konkureerida teiste riikide lahendustega ja lisaks ka erasektori lahendustega.

    Sinu loogika järgi võib tuua teisegi näite: Riik konkureerib maailmas teiste riikidega - kuid milleks Eestis haritud ja maailmatasemel õpetajad? - esiteks Eesti riigil raha nagunii pole, et neile "normaalset" palka maksta, teiseks rahvaarv väheneb ja elanikkond lahkub ning kolmandaks sureme me lõpuks nii ehk naa ära. Kas sellised põhjendused haridusse mitte investeerimiseks tunduvad sulle loogilised?

    TTK.ee on ilmselt kõrgkool, mis konkureerib teiste kõrgkoolidega (nii Eestis kui välismaal) - aga nad ei ole enam lihtsalt tõsiseltvõetavad, kui nende visiitkaart internetis on vilets. Sellest tekib lumepalliefekt - ei tule peale uusi tudengeid, ei tule meditsiinitöötajaid ja ei tule ka kvaliteetset meditsiiniteenust Eestis.

    Eks igaüks määrab oma standardid ikka ise. Kahju, kui osade inimeste arvates piisab keskpärasusest (eriti olulisemate projektide puhul, mis mõjutavad suuremal hulgal inimesi).

    Milleks kiita tööd, millel on puudused? See polnud siin ju ainult kriitika, mida võid kuskil "uudisteportaali" kommentaariumis kohata, vaid töö autor sai ka konstruktiivset tagasisidet, mille arvesse võtmise ja rakendamise üle saab ta ise otsustada.

    Ise arvan, et kui ta nendest isegi mõned ideed ellu viib, siis võib juba õlale ka patsutada.

    29. jaanuar 2016 - 16:47:50 · Otselink

    1

    • Ma lihtsalt igaks juhuks mainin, et mina pole töö autor - kuna aeg-ajalt käin seal söömas, siis vaatasin lehelt kohviku menüüd ja avastasin. RHR järgi paistab, et WebExpert on teinud.

    Loe kõiki

  • Dim 8 a

    Sa oled noor inimene ja sul pole nagu näha mingit aimu ettevõtlusest ega ka sellest konstruktiivsest tagasisidest. Ettevõtluses tehakse asi valmis ja tuleb nagu tuleb, kui hakata parandama siis jääbki parandama kuni tuleb kõik ringi teha mis avab uue ahela. Tagasiside on nii naeruväärne argument. Mitte keegi ei ava enam valmis saanud projekti, sest see on valmis.

    See tagasiside on sinu nägemus, aga see ei oma mingit tähtsust neile kes asja otsustasid (otsustasid projekti vastuvõetuks ehk siis tellija). Kui nemad olid rahul, siis ongi nii, lepi sellega. Ei ole ju normaalne hakata kusagil teises portaalis vinguma asjade üle mis ei ole aktuaalsed.

    Milleks kiita töid? Aga milleks neid laita? Sa oled 23 aastane, vaata kui oled 33 siis saad aru et terve su elu koosneski ainult mahategemisest. Maha tehti ükskõik mis põhjusel, kadedusest, halvast tujust... Lähed välismaale elama ja järsku sind kõik kiidavad. Isegi kui kõik ei tule alati hästi välja (sina tahtsid ühte, projektijuht teist, tellija kolmandat) on sul hea tuju kuna sind hinnatakse. Eestis oled sa ainult nagu mingi lapp keda teine eestlane usinalt mööda põrandat nühib.

    Riigi lahendused ongi alati keskpärased. See on alati nii olnud ja jääb igavesti nii. Kooli tullakse õppima mitte ei otsustada midagi veebilehe kujunduse järgi.

    29. jaanuar 2016 - 17:11:54 · Otselink

    4

    • tegelt on tõestatud, et "good job" on sama sitt kui "bad job". Lihtsalt vahel tuleb sitasti vahel hästi, siis pärast sitta on alati tõusu näha, hea järel alati langust.

    • jah, tfr, aga see oli Whiplash oli päris kriipi film ka :)

    Loe kõiki

  • kaups 8 a

    Dim, pane alustuseks siia oma pärisnimi, enne sind tõsiselt keegi ei võta ja odava anonüümsuse hoiame delfi kommentaatoritele. "pisikeliisu@hot.ee" jms on hale nali. Siis võib arutada.

    29. jaanuar 2016 - 23:53:21 · Otselink

  • wuzz 8 a

    Kui nägu ja teksti kokku ei pane siis ei taha pointi mõista? :) Täiesti adekvaatne jutt ju.

    30. jaanuar 2016 - 15:14:30 · Otselink

    1

    • Mulle ei meeldi selline "üle tänava karjumine".

    Loe kõiki

  • 31. jaanuar 2016 - 18:44:07 · Otselink

  • rain 8 a

    mind ikka huvitab miks otsustati artiklites tekstid justify keerata. ja navis contrast ratio 3.43:1

    mingit case-study vms

    01. veebruar 2016 - 10:46:26 · Otselink

  • Kriv 8 a

    normaalne vestlus. Dim'iga nõus.

    Vahel tundub siin foorumis, et tõesti tuulutatakse niisama tiibu oma "tegelt peaks nii olema" suhtumisega - maailmas kus keegi tegelt midagi ei tea. Mina muidugi ammugi ei tea, ei pretendeerigi. Lihtsalt ei saa üldse aru miks keegi kuidagi arvab. Tahaks statistikat ja fakte, mitte lõõpimist. Mis päriselt töötab mis ei tööta. Miks tegelikult asjad nii välja tulevad nagu tulevad, kes otsuseid teeb. Mis on ideaalse veebi tegelikud tunnused?

    Iga kord kui siin sõna võtan tunnen, et kuskil ettevõttes läks mulle uks kinni :D aga noh ausus üle kuulsuse ma arvan. Tore oleks küll, kui Dim oma nime ka taha paneks. Jüri, kui tahad päris disaineri andmebaasi siis ei aita mitte FB vaid ID kaart ;)

    Pluss, kas ma kujutan ette või ongi kriitikat (ja seda detailsemat) just siis eriti palju kui lehe postitaja ei ole lehe autor?

    rain - case-study on küll hea mõte. Lahe oleks, kui uuringute avaldamine olekski tavapraktika.

    01. veebruar 2016 - 22:51:00 · Otselink

    2

    • kle ma ironiseerisin. sellised asjad (ja palju veel) on selgelt vastuolus wcag nõuetega, mis sellise saidi pakkumise nõuetes kindlalt sees oli.

    • haha, kahju et nalja tegid :D

    Loe kõiki

  • tajo 8 a

    kui me siin ka midagi ei arva või ei kommenteeri, siis kuidas me õpime? vahet pole, kas pixlis kirjutatu on korralikult artikuleeritud või veidi lahmivas toonis, mina olen alati tonnide viisi õppetunde saanud siit aastate jooksul.

    01. veebruar 2016 - 23:31:59 · Otselink

    1

    • selles mõttes on küll õigus.

    Loe kõiki