Printerid

 • Aifs 12 a

  Võibolla on juba läbi käinud teema mida ei suutnud leida. Soovitage printerit! Vajadustele on ju vastavad tööriistad on lollilegi selge, kuid harju keskmise vahel tekib kibe valikuvõimalus. Ehk on mõni erinevate tootjate spets. Kas 5000.- eest saab 120 grammiseid pabereid printida või läheb masin peale paari paberit kärssama ja kas oleks mõistlikum laserprinteri või tindiprinteri vahel valida vms.

  22. veebruar 2010 - 16:33:40 · Otselink

 • Noh, sellist masinat mis otseselt paberit prindib polegi näinud. Küll aga valik laseri/tindi vahel on lihtne - kui ei prindi fotosid, võta laser. Kui prindid palju fotosid siis vist on tint kasulikum. Samuti on reeglina printeri andmetes kirjas kui paksu paberit saab kasutada.

  23. veebruar 2010 - 11:48:05 · Otselink

 • Aifs 12 a

  Kas ma saan kirjast õigesti aru , et printerid ei prindigi paberit. Mida siis? Aga ehk on mõnel pikaajalisemat kogemust nii laser- kui tindiprinteri vallas. Üks spetsialist tundus kaitsvat oma ettevõtte huve ning ütles, et hilisemal juppide vahetamisel ( kassetid jne. ) pole vahet kas on laser või tindiprinter ja hind nende vahetamisel jääb umbes samaks. Ja kas on mõnel mõnda töökindlast brändi soovitada. St. milline oleks praktiline siis ost. Või tasuks hoopis oodata, ehk tuleb mõni vingem pill varsti välja.

  25. veebruar 2010 - 09:20:02 · Otselink

 • Jah, printerid prindivad paberile mitte paberit. Kassettide vahetamise kulu on alati null, kui seda ise teha, aga kassettide soetamise kulu on juba teine asi.

  Milliseid pabereid masin läbi suudab lasta tuleb lugeda konkreetselt masina manualist, seal on see kirjas.

  25. veebruar 2010 - 10:00:26 · Otselink

 • Kunagi olid mülemad laual kõrvuti. Canoni tindikal vahetati potsikuid pea iga kuu, laser pidas vastu 6 kuud. Toonerite hinnad olid 3x tindipadruni hind. Lõpuks jäi tindikas seisma, kuna oli tunduvalt kallim/kehvema kvaliteediga.

  Asi võis muidugi olla konkreetsetes mudelites. Kuid kuna fotosid ei prinditud (kes seda üldse ise teeb, digilaborid ikka odavamad ju) otsustati laseri kasuks.

  25. veebruar 2010 - 10:15:00 · Otselink

 • Aifs 12 a

  Paberile prindivad nad nad kindlasti. Väike sõnastuse viga oli. Põhiline ikka milleks värviprinterit kasutada, oleks vajadus graafikatöö esitlemine kliendile. Seega kas laserprinter suudab peeneid detaile korralikult printida ja kuidas värvidega lood on. Kui monitor on korralikult kalibreeritud ning graafikale on antud värvid ette mida printer printima peab siis kas kõik printerid rahuldavad 100% vajaduse. Olen kuulnud, et on erinevad brändid mis teevad töö paremini ja halvemini ära ja nendega on ka lood omakorda vastupidi. Olen seda teemat juba piisavalt kaua uurinud ning natuke segaduses kuna iga toote esindaja kaitseb oma huve. Ehk mõni on kuskil näinud best of statistikalaadset kirjandust vms. Xerox on silma hakanud erinevatest foorumitest. Mõnel kogemust?

  25. veebruar 2010 - 12:38:45 · Otselink