Noormeister 2013

  • Laurits 11 a

    http://noormeister.ee/

    31. jaanuar 2013 - 14:46:07 · Otselink

  • kaups 11 a

    Raam hakkaks justkui lubama, sisuosa on hoopis muust maailmast - tüpograafia (!), suvaliselt kokkuvisatud sisu/layoudid, navi, poole või enama ekraani jagu päis, kõik kokku suht juhuslik ja kokkusobimatu kompott. Avalehelt ootaks ka mingit ülevaadet kogu asjast.

    Kas päise- ja taustagraafika autor on sama mis veebil? Või on footeris näha, et vasak on veebi teinud, parempoolne üldise graafika?

    3/10.

    31. jaanuar 2013 - 15:26:37 · Otselink

    3

    • Noh, täitsa erinevad ooperid. Asju tuleks teha ikka läbimõeldumalt. Sorri, aga ei hakka keerutama.

    • Ja respekt, et "otse pasunasse" viisakalt ära kannatad :)

    Loe kõiki

  • taustapilt on (Y), muidu kaupsile +1

    31. jaanuar 2013 - 15:55:11 · Otselink

  • Taust ja kogu graafiline disain on Tartu Kunstikooli õpilaste poolt. Layout, fondid jms. tegi Kuldar Leemet. Wordpressile kirjutasin asja mina(newtime) kokku. Lisan juurde, et kogu leht on tehtud nö. heategevuse korras kõikide niigi tihedate graafikute kõrvalt

    01. veebruar 2013 - 11:09:51 · Otselink

    9

    • Tõsi, ma nüüd üle lugedes rääkisin detailidest, aga point on muidugi kogu suures pildis, tulemuses.

    • tegelikult inimesed märkavad neid asju küll aga nad ei oska lihtsalt seda sõnadesse panna. leht näeb "vale" välja aga keegi ei tea miks :)

    Loe kõiki

  • Janika 11 a

    Tere, väike kommentaar teemale kujunduse tegijate poolelt. Olen Tartu Kunstikooli õpetaja ja tööalaselt selle projektiga seotud, sestap siin märkuseks sõna võtan.
    Annan huvilistele teada, et kujunduslikes detailides ei maandu selle projekti juures kivid Kuldari ja Martini kapsaaeda, sest kogu Noormeister 2013 kutsevõistluse, sh messihalli, trükiste jms kujunduse kontseptsiooni töötas välja Tartu Kunstikooli 3. kursus projektõppe raames. See on nende esimene "päris" töö. Kujundusotsused langetasid, sh fondid ja värvigamma ning stencil-temaatika valisid noored välja ühiselt; otsustades, et sihtgrupile (põhikooli lõpuklasside õpilased) on vastav stilistika kõige sobilikum. Terve ürituse kujunduse valmimisel ja teostamisel on nende ülesandeks nüüd valitud stilistikat paigas hoida, et moodustuks äratuntav tervik.
    Kindlasti on nende asjades mingid loksud sees, sest nad pole veel "valmis", aga õppima peavad nad ikkagi ise ja nende eest ka koolis keegi otsuseid ei langeta.
    Kuna veebikujundajaid Tartu Kunstikoolis ei õpetata, võtsid valitsevad Eesti meistrid noori (ja noore meistri korraldajaid) aidata. Kuid nad pidid samuti püsima kontseptsioonile vastavates raamides, kuigi ei tea, kui lihtne see neile oli ;). Professionaalid.
    Siinsed kommentaarid on õppijatele ärgneval analüüsimisel kindlasti abiks.
    Teravat silma, foorumlased. Meile on positiivne, et märgati.

    15. veebruar 2013 - 18:16:43 · Otselink

    1

    • Vist oli selle ürituse reklaami ka Ekspressis. Udune, logod loetamatud, Kas siis õpilaste töid üle ei vaadata?

    Loe kõiki

  • Janika, kui kõrgeks te ise selle projekti kunstilist taset hindate? Siin viidati tüpograafiale, tekstide küljendusele, info edastamise ja struktureerimise loogikale. Kuigi te ei õpeta veebidisainereid vaid pakute "trükimeedia kujundaja-küljendaja või illustraator'i" paberit, siiski väidaksin, et põhitõed on mõlemas vallas samad. Mina kardan, et tänane reaalsus on see, et kui nende noorte oskused peale kooli lõpetamist on sellised, nagu antud projekt peegeldab, siis suurem osa neist kahjuks erialast tööd ei leia.

    15. veebruar 2013 - 19:02:48 · Otselink

  • tajo 11 a

    no nii halb nüüd ka pole. ka eesti "pärisagentuuridest" tuleb mõnikord sarnaseid töid :)

    16. veebruar 2013 - 09:53:35 · Otselink

  • Ma ei ütle, et see oleks kohutavalt halb. Info on ju veebis üleval ja loetav, veeb oma eesmärki seega täidab. Samas rääkides siin kujunduse mingist konseptsioonist ja stilistikast? Minu hinnang oli karm, aga usun, et õiglane. Ma ei saa kuidagi öelda, et tegu oleks ilusa lehega.

    16. veebruar 2013 - 12:39:11 · Otselink

  • Janika 11 a

    Projektile kui tervikule on hinnangut anda veel vara. Üritus toimub alles märtsis ja töö ei ole veel valmis. Kontseptsiooni koostasid õpilased sihtgrupile, silmas pidades messi ja seda tutvustavat meediat. Pean ka ütlema, et lähteülesanne veebikujundust ei hõlmanud, muidu oleks võibolla tulemus (eelkõige pean silmas tüpograafilisi valikuid) olnud teine.
    Kunstikoolis me kolmanda kursuse puhul veel väga ei muretse, et nad tulevikus tööd ei saa; elu on näidanud, et oskajad leiavad oma. Praegu nad on ka ise veel väga noored ja alles kujunemas; õppida saab seda ametit ju ainult praktika kaudu. Kõnealuse Noore Meistri projektis saavad õppijad nagu päris eluski nüüd oma otsuste tagajärgi kogeda ning harjuda asjaoluga, et kus on kujundus, seal on ka hinnangud ja alati on neid, kellele ei meeldi, sest kujunduse hindamine ongi subjektiivne.
    Kui aga kellelgi oleks sügavam huvi osaleda vaatlejana selle projekti hindamisel, palun saatke mulle e-kiri. Oleme alati huvitatud koostööst noorte kujundajate õpetamisel.

    17. veebruar 2013 - 11:39:28 · Otselink

    2

    • +1 @ praktika

    • 2+ @ praktika

    Loe kõiki

  • Kui ma siin juba sõna võtsin ja ma üldse ei taha noori ega kooli kuidagi maha teha, ega niisama haukuda. Meediakanal sihtgrupile ... kuidas üldse jäi web lähteülesandest välja? Kas web ja sotsiaalmeedia ei peaks olema, eriti arvestades sihtgruppi, prioriteet nr1? Mis puudutab muret, et õpilased tööd ei saa, siis mina oleks mures ikka, minusugune vastik ja noriv inimene ongi see, kes teiselpool lauda kulmu kergitab, kui sellist tööd näeb ja mitte sellepärast, et minu "kujunduse hindamine" on subjektiivne

    noortelt ma tahaks näha vabadust, värsket ideid, reeglite murdmist jmv ... mitte ühte käkki, mis kogematta tehtud sai... nii lihtne see tegelt ongi ....

    18. veebruar 2013 - 14:16:55 · Otselink

  • Ütleme siis nii. Te kõik näete (ka mina pean nõustuma), et tegemist pole just kõige edukama projektiga....

    Tähendab ma ei hakkagi kedagi kuntsnikest/arendajatest kritiseerima. Mina vaataks isiklikult kohe projektijuhile otsa ja küsiks millega too tegelenud on ^^, sest nagu ma aru saan siis aega nagu oli?

    Kui projekti on kaasatud mitu inimest siis on ikkagist projektijuht (kes peab kindlasti olemas olema)see kes kogu kupatuse eest vastutab. Teine asi on muidugi kui projektijuht ei leia aega mis tähendab omakorda, et tuleks leida keegi teine.

    24. veebruar 2013 - 01:35:51 · Otselink

    3

    • wat

    • "wut" jäi veel puudu

    Loe kõiki