Mis teid motiveerib?
-
holic† 22 a
Khm. Siia on niipalju tobedaid teemasid pandud, et ma ei häbene üldse ühte sarnast lisamast.
Mida ootab üks disainer või progeja tööandjalt, mille järgi ta otsustab töökoha valiku, milliste kriteeriumite "suurendamise" arvelt ta oleks nõus töökohta vahetama (on see raha, kuulsus, tuntud kliendid, au, tasuta kohv ja suitsud, lodev töögraaafik, topless-sekretär vms iganes)?
24. juuli 2003 - 11:37:05 · Otselink
-
friizuurikas 22 a
palju raha, topless-sekretär ja tasuta kohvi ja sigaretid motiveeriks küll päris hästi.
24. juuli 2003 - 11:43:25 · Otselink
-
morris 22 a
Mida see sulle annab, kui sa tead mis mind motiveerib?
See on väga individuaalne, ning hea tööandja vestleb sel teemal töötajaga ise, kui tekib vajadus.Mind näiteks motiveerib see, kui ma saan end arendada - paigalseis ja mandumine mulle ei sobi.
24. juuli 2003 - 11:43:57 · Otselink
-
v2rv† 22 a
huvitavad projektid, hea meeskond ja normaalne palk.
24. juuli 2003 - 11:49:35 · Otselink
-
hedi 22 a
motiveerivad mitmed asjad. ei hakka eriti salgama et raha on suurimaid motiveerijaid, eriti tähtis on kindel kuupalk, mitte tükitööst ja selle olemasolust sõltuv palk. sinna juudre käib ka õiglaselt tasustatud ületunnitöö ning regulaarselt elatustaseme tõusuga kaasas käiv palganumbri suurenemine. samas vähe parema palga eest päev otsa bännereid teha ei tahaks. töökoha mugavus ja atmosfäär on teine tingimus. mulle meeldib suvel konditsioneeritud ja talvel soojas ruumis olla ning hea läbisaamine töökaaslaste ja ülemustega on samuti oluline. lodev töögraafik või kuulsus ei ole nagu eriti olulised.
24. juuli 2003 - 11:51:21 · Otselink
-
hedi 22 a
jah morrise jutus oli iva mille ise unustasin - arendav ja huvitav töö on suurimaid motivaatoreid.
24. juuli 2003 - 11:52:29 · Otselink
-
vaalaskala 22 a
sitta ta on suurim :) tasuta ikka seda ei tee ja sellega motiveerimisega on üldse nii nagu kõikide teiste vajadustega, mäletamist mööda oli selle jaoks isegi hierarhiline skeem.
Ja alustame tavalistest vajadustest mis tähendab, et kui ikka äraelamiseks pappi ei saa, siis on väga raske inimest huvitava projektiga motiveerida kuna inimesel on sellel hetkel veel madalamad vajadused rahuldamata ja kõht tühi
muidugi on ka erandeid
24. juuli 2003 - 12:34:57 · Otselink
-
morris 22 a
Liiga vara rääkisin vist, muidugi on basic needs kõige enne vaja rahuldada :)
Souloflittlebunnies mainis regulaarset palgatõusu, tegelikult on nii, et mingi aja pärast muutub see iseenesest mõistetavaks (nagu ka stabiilne palk) ning vaja on leida muid motivaatoreid, olenevalt inimesest siis. Mõni tahab lihtsalt rohkem vaba aega ja kui ta selle saab, siis teeb oma tööd paremini.
24. juuli 2003 - 12:39:11 · Otselink
-
hedi 22 a
jah vaalaskala, ma mainisingi kõigepealt raha ja alles siis töö huvitavust.
24. juuli 2003 - 13:14:43 · Otselink
-
jüri 22 a
kui palk on niikuinii kindel, siis pigem motiveerivad huvitavamad kliendid, suuremad uudsemad lahendused, väljakutsuvad projektid.
24. juuli 2003 - 13:36:06 · Otselink
-
vaalaskala 22 a
kuid paratamatult peab tegelema kliendiga lõputult ja parandama neid asju mis kunagi uue projekti tuhinas jäid tegemata :) igas firmas peaks olema yks tankist kes kõik pasa enda kaela saaks siis oleks ilus elu
24. juuli 2003 - 13:44:31 · Otselink
-
n† 22 a
selle tankisti nimi on projektijuht.
24. juuli 2003 - 15:18:48 · Otselink
-
m703324 22 a
eks me t88inimesed oleme k6ik tankistid. sest sitta on 22retult palju mis vajab 2rategemist.
ykskud erandid, mil t88 koosneb m6ne jaoks ainult meeldivatest ylesannetest.24. juuli 2003 - 15:25:57 · Otselink
-
wuzz 22 a
Palk (90% määrav), võimekad projektijuhid (kes suudavad kliendile selgeks teha et NEMAD EI KUJUNDA ja disainer ütleb mis on hea), vaikne ja hämar töökoht, abivalmis ja hea tasemega progejad.
24. juuli 2003 - 15:54:47 · Otselink
-
somnus 21 a
jumal kaitsku mind!
wuzzi jutu kommentaariks - vt. arutelu threadil eesti rokkivamad disainerid..
09. august 2003 - 01:57:26 · Otselink
-
wuzz 21 a
möh ?
09. august 2003 - 02:15:40 · Otselink
-
morris 21 a
Mina jällegi suudan vaikuses hulluda. Suhelda on vaja, mitte neti teel vaid in real life.
Pealegi on mul kombeks teha nii, et projektijuht loob kontakti ja edasi suhtlen ise. Mulle meeldib suhelda.
Erinevalt wuzzist suudan ma vaikses ja hämaras keskkonnas hulluda (näed, kordan ennast nüüd), eriti veel kui monitori passida. Vaat siis kui erinevad inimesed on.Järjekordne huvitav thread muidu, huvitav kui paljusid tööandjaid reaalselt huvitavad töötajate motivatsioonifaktorid?
Kas sellise asja uurimine on eestis üldse populaarne?09. august 2003 - 03:34:46 · Otselink
-
wuzz 21 a
Kogemustest niipalju et motivatsioon pakub tööandjale huvi siis kui töötaja on tööandjale vajalik ja pole rahul ning plaanib teise firmasse minna :) Ühesõnaga miks teda raiska torkida kui just ei karju :P
09. august 2003 - 11:15:53 · Otselink
-
Lars 21 a
1. raha
2. hea töökeskkond
3. tark klient09. august 2003 - 12:55:00 · Otselink
-
holic† 21 a
hei,
tänud asjalike vastuste eest, umbes seda ma arvasingi (lootvat vms) kuulvat ja eks ta nii suures osas ole. kuigi iga inimene on erinev ning personaalne lähenemine mõistuse piirides oluline.
Mind näiteks motiveeris jubedalt kaks nädalat puhkust, mida ma sain endale üle kahe või kolme aasta lubada. Naljakas kui tobe tunne on tagasi vaadata oma mõttetule tiksumisele enne seda.
Kõige olulisem peale raha ongi eneseteostus või siis lihtsalt inimeseks olemine, vahet ei ole kuidas seda väljendada, mõte jääb alati samaks.
Kollane banaaniraamat on tööandjatele (ja loomulikult ka teistele) abiks läbi lugeda. Ehkki kohati banaalne, siiski vägagi tervemõistuslik pilt kuidas asjad võiksid olla. Tööandjad võivad tõesti mõelda töötajate heaolule, kuid reaalseid samme astutakse tegelikult vähe. Selles ei saa otseselt tööandjaid muidugi süüdistada, sest nad ei pruugi seda muu müra sees tähelegi panna. Saatke oma ülemused puhkama kuhugi konkurendi juurde ning muutused on garanteeritud :)
09. august 2003 - 13:30:17 · Otselink
-
m703324 21 a
ma olen napakas kunstnik ja niimodi (n2ib et j22n oma v2ljavalitust kah seep2rast ilma) aga minujaoks ei olegi nii t2htis raha kui minu yldiselt 6nnelikuks tegemine.
kui t88andja teeb mulle hea tuju (loe raha +suhtumine +keskkond + koosl2bumine jne) siis olen motiveeritud. ainult raha p2rast ei teeks ma sittagi
16. august 2003 - 01:48:05 · Otselink
-
vaalaskala 21 a
see tundub sulle ainult niimoodi :D
16. august 2003 - 11:14:33 · Otselink
-
wuzz 21 a
parem küsi endalt kas sa ilma rahata teeksid päevad läbi midagi kui sulle antakse soe söök liiter viina ja ulualune + suitsu ja korralik tablet?
16. august 2003 - 11:29:10 · Otselink
-
m703324 21 a
ei aga see ei teeks mul ju tuju heaks... mul raha ka ikka vaja et tuju hea oleks. aga ma r22gin et ainult rahast ei piisa.
raha+suhtumine jne lugesite ika onju.
kysimus on selles kas te imeksite p2evadl2bi tyra kui teile piisavalt makstaks... nii ytleme aastane kontrakt aasta l6pus saate 15 miljonit euri kui aasta l2bi imete tyra kellel k2stakse. ok 150 miljonit.
kas saaksite iseendale peale siukest t88d silmagi vaadata.
aga tyraimemine on ekstreemne n2idis.
mina ei tahaks raha eest teha yldse midagi sellist mida ma ilma rahatagi ei teeks.st. kui mul poleks vaja raha siis ma ikkagi joonistaks kasv6i iseendale. ja ma ei taha yhegi teise tegevusega raha teenida.
16. august 2003 - 11:36:04 · Otselink
-
vaalaskala 21 a
ja siis aasta viimasel päeval tuleb käsk "võta siis iseendal kah raks lutti" ning kogu aasta töö läheb hukka ja miljoonid jäävadki teiste taskusse :(
16. august 2003 - 11:41:50 · Otselink