Kysimus:milline on hetke olukord?

 • Kaupo 13 a

  ...flashi-inimestega,millised palgad,kui suur nõudlus?

  19. mai 2007 - 17:55:16 · Otselink

 • ... nõudlus on suur, palgad on head ...

  19. mai 2007 - 18:06:18 · Otselink

 • tonal† 13 a

  palgad on ad palkade skaalas. nõudlus on 14,2

  19. mai 2007 - 18:38:18 · Otselink

 • to tonal: nii vist on, aga ega see pidu igavest kesta ( mina kui mitte flashi-inimene ennustan tumedaid aegu : ) )

  19. mai 2007 - 20:53:46 · Otselink

 • henk 13 a

  looda looda :)

  19. mai 2007 - 23:42:02 · Otselink

 • AS3? AS2?

  20. mai 2007 - 12:59:54 · Otselink

 • tonal† 13 a

  "to tonal: nii vist on, aga ega see pidu igavest kesta ( mina kui mitte flashi-inimene ennustan tumedaid aegu : ) ) "

  kahtlen.
  turu nõudlus flashi järele kasvab pöördumatult.
  flash on kindel teema, kui tahad kuhugi oma arengus jõuda.
  algul õpid bannereid tegema, siis veebe.
  sealt edasi on jämedates joontes vähemalt kolm arengusuunda:
  1. üha enam hakkab kujunduse pool peale rõhuma. ja paratamatult nihkub töö dt ja ad töömaile ja trükki.
  2. animatsioon saab valdavaks. arvestatav osa kaubanduskeskuste- ja telereklaamidest tehakse flashis. igasugused veebikampaaniad, interaktiivsed mängud, kinnisvara arendajate, firmade dvd-de introd ja vaheklipid ... presentatsioonid on tohutu potentsiaaliga valdkond.. igasugused koolituse CD-d.
  3. puhtalt AS.

  kõigi kolme puhul on võimalik liikuda kohalikult turult kuhugi eestist välja projektidele. progemise puhul eriti.
  ise tean paari väikefirmat, mis teevad puhtalt eestist välja tellimusi. aga oletan, et neid on kõvasti enam. sellised firmad neelavad tegijaid nagu mustad augud. eesti turu jaoks on nad kadunud inimesed.

  kogemustega ja korralikult tööga koormatud flasheri palk peaks algama eesti oludes ja hetkel nii 13-15K brutost.
  kuskilt sealt saab alguse teema, et inimene ei ole enam sunnitud kõrvalt töid peale võtma (sest paraku on selliseid flashi sisseostvaid tegelasi küllaga), ta ei ole sellevõrra kurnatud ja on põhitööl täiega arvestatav.

  21. mai 2007 - 13:35:06 · Otselink

 • friizuurikas põhjenda. Kas arvad, et Microsofti silverlight sõidab üle või AJAX lahendused või turg kaob ära või midagi muud?

  21. mai 2007 - 15:28:24 · Otselink

 • Ühelt poolt turg küllastub flashist üle ja see ei ole enam nii cool ja uskumatu asi (mida kõik osta tahaksid). Teisalt alternatiivsed tehnoloogiad on pealetulemas, nagu mainisid. On ka palju flashereid peale tulemas, kes kõik arvavad, et see on kindel tee rikkaks saada : ), ega see nüüd üleöö juhtu, aga hetkel on minumeelest flashi kõrgpunkt juba käes (või ollakse selle lähedal). Ehk siis ma ei jaga tonali arvamust, et "turu nõudlus flashi järele kasvab pöördumatult." Aga ega ma arva, et inimene kes asja hästi oskab seepärast põdema peaks.

  21. mai 2007 - 16:36:12 · Otselink

 • tfk 13 a

  Ma arvan, et sellise tehnoloogia nagu Flashil oleks veel kõvasti võita turgu kuna andmemahud ei ole nii problemaatilised kui mõned aastad tagasi (eriti väljaspool Eestit). Kindlasti on tulemas juurde teenuseid mis vajavad sarnast interaktiivsust ja funktsionaalsust (digiTV (video/audio/data streamimine), mängud, virtuaalreaalsused (nt Secondlife) jne jne.
  Kahjuks on Flash liiga kinnine ja suunitletud toode. Ta ei rahulda palju vajadusi ja lähiaegadel on tulemas konkureerivaid tehnoloogiaid peale. Samas ega see ei takista ju Flashi arendajat, sest õppima peab terve elu ja Flashi arendajal on kõvasti rohkem eeldusi areneda kui algajal.

  21. mai 2007 - 17:35:56 · Otselink

 • Eks peab ka silmas pidama, mida adobe teeb, see jutt Tonali poolt, et flash disainiks ja flash videotöötluseks on mäda, kasvõi juba sestap, et adobe'l endal on paremad tooted nende valdkondade jaoks olemas, mida ka jõudsalt edasi arendatakse ....

  Desctop apps on üks valdkond, kus flashi saaks edukalt rakendada ja kus ta võiks läbilüüa ( kasvõi apollo projekt ntx. ).

  21. mai 2007 - 17:49:14 · Otselink

 • tonal† 13 a

  friizu, ma rääkisin inimese arengust.
  flashi tehes sa paratamatult puutud kokku kujundamisega, paratamatult pead kasutama kas fireworksi või photoshopi. samas saab täiesti puhtalt progemise poole pealt asjadesse sukelduda.

  ma ei kujutle asju ette, räägin tuttavate isikute näidete põhjal. nad on liikunud nendes kolmes suunas. sinna, kus on omasem.

  mis puutub videotöötlusse, siis isegi teinud hea mitu tv reklaami just flashis. hea mitu presentatsiooni (ja kordan -- see on totaalne kaevandus: üha enam ja enam firmasid tahab kliendikoolitusi, tahab ennast messidel presenteerida; küsimus on ainult võimaluse teadvustamises)

  turg ei küllastu flashist üle, turg areneb.
  ja flash on turul sees ja loomulikult areneb turuga kaasa.

  teistel lahendustel on alles turule sisenemise probleem vaja lahendada.

  flashil on kogemustega tegijad taga. uued tulijad saavad nende toel kiiremini tasemele.
  alternatiivsetel lahendustel võivad olla taga geeniused, aga nende kogemuste pagas on kuskil tulevikus. õpilastest rääkimata.
  nad ei saa kuidagi olla veenvad.
  selleks kulub aeg.

  22. mai 2007 - 10:12:12 · Otselink

 • jutud liiguvad, et Flex tehakse open source'ks. Peal seda võib ka juba asjalike aplikatsioonide korral täiesti vabalt flashi näha. Alternatiivseid tehnoloogiaid on palju, kuid pole vist vaja karta, et flash kuidagi tahaplaanile jääks.

  22. mai 2007 - 11:39:53 · Otselink

 • entity otsib näiteks flashimeistrit, palk alates 16K net:

  22. mai 2007 - 11:41:01 · Otselink