Küsimus

 • Tere. Kas kellelgi on selliseid asju ette tulnud, et kui teete kliendile kodulehe valmis ja ta maksab töö eest ära (antud hetkel siis veel maksti 3 osas), nõutakse mitmeid kuid hiljem raha tagasi? Tööga oldi alguses rahul ja rahad maksti ära, aga siis telefonitsi hakati ütlema, et kõik oli ettemaksuna tehtud. (3 osas maksti: töö alustamine, 50% tehtud, kui leht valmis).

  Praegusel hetkel küsiti pool summast tagasi, sest keegi uus inimene võeti kodulehte haldama ja sisu muutma, talle maksti välja raha ja siis olevat aus kui mina selle töö kinni maksan. Põhjuseks toodi välja, et mina niiöelda alustasin tööga aga teine inimene viis lõpule. Minule teadmata lihtsalt muudeti sisulehti ja maksti korralik summa välja. Mina peaksin nüüd kinni maksma selle. Täiesti ootamatu peavalu.

  Mida sellistes situatsioonides teeksite? Ähvardatakse netti ülesse panna kui petturit, koduleht on üleval, muidugi mitte enam minu serveris, vaid kõik failid saadi kätte ja tehti vehkat. Õnneks on mu tehtud tööd enda serveris veel ka alles ja arvutis toorfailid graafika osas, aga lihtsalt see raha küsimine tagant järele ja ähvardamine....

  Seda aega, energiat ei saa ma kuidagi tagasi. Jube probleemne olukord. Nõu?

  20. november 2017 - 20:54:48 · Otselink

  2

  • saada pikalt ja teinekord ole ise hoolsam

  • Jah, ohumärk oli - eelmine IT mees pidi ka tema sõnul jõle pätt olema. Oleksin pidanud küsima tolleaegse IT mehe versiooni, oleksin saanud arvestada, et mind ootab sama saatus. Tänud soovituse eest.

  Loe kõiki

 • Erkki 6 a

  Oleneb milles te kokku leppisite. Kui selles on lehe tegemine, siis on ju kõik vastuvõetud. Kui see sisaldab mingit hilisemat haldust, siis taksuks vaadata kokkulepped üle - kas hilisem töö on määratud mingi tähtaeja vms sidususega. Kui ei ole, saada pikalt (kuid selgita), kui on, siis talita nii nagu kokkulepe ette näeb. Üldjuhul tasub sellised kokkulepped kirja panna, just hilisemateks olukordadeks.

  20. november 2017 - 22:58:45 · Otselink

  3

  • Viimase osa laekumist võib lugeda töö vastuvõtmiseks - oli see ka vist kokkuleppes viimase makse tegemise eelduseks. Seega pole siin tellijal hetkel alust midagi tagasi nõuda.

  • Jep, nõus.

  Loe kõiki

 • tajo 6 a

  kui on kokku lepitud, et viimane makse tehakse, kui leht valmis ja vastu võetud, siis nii ongi. tagantjärgi reegleid muuta ei saa. töö on tehtud, üle antud, tasutud.

  ütle viisakalt ei ja ongi kõik.

  21. november 2017 - 13:21:29 · Otselink

  1

  • Jah. Tänud. Klient isegi vabandas oma käitumise pärast emailiga aga siis hakkas taas. Ütlesin, et mul ei ole midagi enam rääkida siin temaga rohkemat. Tänud soovituse eest.

  Loe kõiki

 • ed 6 a

  loodetavasti oli kokkulepe kirjalik - kasvõi chat või email. siis on asi lihtne - näitad kuupäevaga tähistatult kokku lepitud tsitaate ja asi selge. kui suuline kokkulepe siis on crap midagi arutada üldse. Ma omadest vitsadest saati ei salli enam üldse suuliselt või telefonitsi midagi tööst rääkida.

  21. november 2017 - 14:12:22 · Otselink

  2

  • Telefoni kaudu ei tulnud midagi välja. Olin isegi nõus maksma aga ei tea mille eest, siis sain sõimata ka et "oot oot nüüd, sa pead ikka tunnistama et oled pätt ja suli". No siis sai mul mõõt täis...

  • jep ära tee midagi telefoni teel. isegi kui summa on väike tasub endale kindlaks jääda. muidu teevad süüdimatult sama jura teistega edasi

  Loe kõiki

 • tajo 6 a

  kusjuures telefonitsi võib ikka rääkida. lihtsalt pärast kõne lõppu paned kokkulepitu kirja ja saadad osapooltele laiali, et kõik saaksid sellele kinnituse anda / täpsustada.

  21. november 2017 - 16:36:09 · Otselink

  2

  • Jah. Soovitan kõigile, kes alustanud veebindusega, et kui lepingut juhul ei tee, siis vähemalt pange kirjavahetusse punktidena kirja kõik.

  • See soovitus ei ole kuidagi veebitegemisega piiratud :)

  Loe kõiki

 • Maart 6 a

  No sai probleem lahenduse või saame varsti delfist lugeda :D?

  23. november 2017 - 12:46:29 · Otselink

  4

  • Pead nad siis enne laupäeva ise pättide nimekirja kuulutama.

  • kuldar, sulle meeldisid sellised miniprojektid, davai teeme kähku ära selle portaali.

  Loe kõiki

 • Avalikus pori loopimises ei jää keegi puhtaks. Mingi alusetu laimu postitamine jätab halva mulje nii ühest kui teisest poolest. Päeva lõpus on mõlemal pool ikkagi tavaline inimene kellel on mingi mure ja läbi dialoogi peaks olema võimalik leida mõlemaid osapooli rahuldav lahendus. Kui see ei ole reaalsus, siis vähemalt käitu ise korrektselt ja räägi asjadest ausalt ilma kedagi ründamata. Säilita enda väärikus ja nii on kolmandal osapoolel lihtne sinu seisukohta mõista ning igasugused alusetuid väiteid eirata. Kui asi väga hulluks läheb, siis avalikku laimamist saab ka kohtus lahata.

  Hea meelega kuulaks/loeks muidugi ka kliendi versiooni asjast enne kui kedagi siin jobuks tõlgendada.

  24. november 2017 - 09:55:35 · Otselink

  4

  • Oh jah, meenub seik kus klient tuli oma TTÜ lektorist vennaga laua taha ja üritasid mulle selgeks teha, et kodulehed maksavad 500€.

  • Ja selle pärast ma ei paigaldagi themesid :) 30 dollarilised themed ongi selle eesmärgiga, et klient/inimene peab sellega ise kenasti hakkama saama. Sulle aga pikka ja külma närvi!

  Loe kõiki

 • ed 6 a

  asi kisub absurdiks. kui oli kokkulepe siis oli kokkulepe. ei saa küsimusi olla. kui kokkulepet ei olnud või oli suuline siis on jutt mõttetu. summad pole olulised - oluline on kas lepitud asjad makstud lepitud asjade edastamisel. teelee ajab mingit jura pori loopimise osas... kui keegi tegi pätti siis peaks vabalt avalikult sellest teatama, et teised sama lõksu ei satuks

  25. november 2017 - 17:45:30 · Otselink