Koomiksipäev 20. novembril Solarises

 • Joonas 12 a

  Sel laupäeval (20. nov) kell 17:00 avatakse Solarises Apollo raamatupoe ees Eesti-Soome autorikoomiksi ühisnäitus (kuraatorid Joonas Sildre ja Kalle Hakkola).

  Samas toimub Artises kell 14:00-17:00 koomiksilaat, loeng ning Von Krahlis õhtul kell 22 koomiksilahing Eesti ja Soome vahel.

  Esmakordsele koomiksilaadale on võimalik tuua second-hand koomiksiraamatuid vahetult enne müüki ja ka müügi ajal 14:00-17:00. Müügitööga tegelevad PÖFFi vabatahtlikud. Pakutakse muuhulgas Soomest toodud koomiksiraamatuid.

  Täpsem informatsioon ja kava allpool.
  Palun edastage info ka kõigile asjahuvilistele.

  ---

  KOOMIKSIPÄEV

  Animated Dreamsi ja Soome Instituudi eestvedamisel peetakse PÖFFi
  animafestivali ajal esmakordselt Tallinnas koomiksipäeva. Kavas on
  koomiksiraamatute laat, loeng koomiksi ja animatsiooni suhtest, näituse FINEST avamine ja Soome-Eesti koomiksimaavõistlus.

  Laat ja loeng

  Koomiksipäev algab raamatute laadaga kinos Artis, kus kõigil koomiksikunstnikel on võimalus oma töid müüki panna või teha vahetust teiste autoritega. Laat toimub vabas vormis ja see on koomiksihuvilistele hea võimalus Eesti ja Soome koomiksikunstnikega tuttavaks saada! Sealsamas peab loengu ka Soome kunstnik
  Maria Björklund, kes on töötanud nii koomiksi kui ka animatsiooni valdkonnas ja räägib lähemalt nende kahe meediumi suhtest disaineri silmade läbi.

  Näitus FINEST

  Peale laata ja loengut liigutakse edasi Solarise keskuse teisele korrusele, kus leiab aset siin- ja sealpool Soome lahte elavate koomiksitegijate koostöös valminud näituse avamine. See on soomlaste ja eestlaste ühine koomiksialane väljapanek, mis jääb avatuks 5. detsembrini. 10 eestlast ja 10 soomlast pakuvad oma nägemust teemal "Hommik, päev, õhtu ja öö". Esindatud on väga erinevad visuaalsed stiilid ja lood. Näituse produtsent on Soome Instituut, kuraatorid Eesti koomiksikunstnik Joonas Sildre ja Soome Koomiksiseltsi tegevjuht Kalle Hakkola. FINEST on viljakas koostööprojekt, millega kavatsevad peagi liituda ka ungarlased. Kolme maa ühisettevõtmisena peaks 2011. aasta alguses valmima FINEST-i antoloogia. Seda, kuidas projektil läheb, saab jälgida Soome Instituudi kodulehelt www.finst.ee.

  Koomiksimaavõistlus

  Soome-Eesti koomiksimaavõistlus ehk Comics Battle on õhtune live-üritus, mille jooksul on võimalik kaasa elada kummagi maa joonistajate võistkondadele. Võistlus käib kiiruse peale, kohapeal antud teemal tuleb võimalikult nobedasti valmis joonistada sobiv koomiks. Kaamerate abil saab pildi sündi vahetult jälgida suurelt ekraanilt. Võitjat ootab tohutul hulgal kuulsust ja au ning ta leiab väärika koha Soome ja Eesti koomiksialase koostöö ajaloos, sest selline maavõistlus on esmakordne. Comics Battle toimub Tudengi- ja lühifilmide
  festivali Sleepwalkers avapeo raames.

  KAVA / laupäev, 20. november 2010
  * 14.00 Koomiksiraamatute laat (kinos Artis)
  * 15.00 Maria Björklundi loeng (kinos Artis)
  * 17.00 Näituse FINEST avamine (Solarise keskuse teisel korrusel)
  * 22.00 Soome-Eesti Comics Battle / Tudengi- ja lühifilmide festivali
  Sleepwalkers avapidu (Von Krahli Teatris)
  Kõik päevased üritused on tasuta!
  Kui soovid laadal oma raamatud müüki panna, siis kirjuta: anima@poff.ee
  Sleepwalkersi avapeo pileti hinnad leiab: www.swff.ee.
  Festivali külalistele vaba sissepääs!

  Koomiksipäeva korraldavad Soome Instituut, Animafilmide Festival Animated Dreams, Tudengi- ja lühifilmide festival Sleepwalkers ja Soome Suursaatkond Eestis.

  18. november 2010 - 12:32:59 · Otselink