Adobe Lightroom before/after shortcut ei tööta EST klaviatuuril

 • jüri 6 a

  Kas kasutate Lightroomis Develop moodulis "Before/After" vaadet? Ehk siis, et ühe nupu vajutusega näeks, milline oli seis enne töötlust ja milline on seis parasjagu. Probleem on selles, et ENG klaviatuuril on selleks nupuks "\" ehk backslash, mida EST klaviatuuril ei ole eraldi klahvina ning ALT+ kombinatsioon ei tööta. Kas on olemas sellele mingi lihtne lahendus, et kuidas see kasulik shortcut tööle saada?

  15. veebruar 2018 - 13:34:35 · Otselink

 • jüri 6 a

  Pärast pikka Googledamist on selge, et see on päris levinud probleem erikeelsete klaviatuuridega. Ainukeseks lahenduseks leidsin väikese häki, kus saad ise ära defineerida, et mis nuppu selleks shortcutiks kasutada.

  1) Navigeeri kausta "Program Files/Adobe/Adobe Lightroom Classic CC/Resources/en"
  See kaust on tõenäoliselt tühi kui kasutad Lightroomi ingliskeelset versiooni.

  2) Tee sinna kausta fail nimega "TranslatedStrings_Lr_en_US.txt"
  Selle failiga saad üle kirjutada programmi tõlkeid ja määratud shortcutte.

  3) Kirjuta faili sisse: "$$$/AgDevelop/Menu/View/BeforeAfter/Before/Key=<"
  Eelnev rida sisesta koos jutumärkidega. "Key=" järele kirjuta klahv mida soovid shortcutiks määrata. Ma määrasin selleks klaviatuuril vasakul SHIFT kõrval oleva "<>" sümbolite klahvi.

  Seda peab ilmselt uuesti tegema pärast igat suuremat programmiuuendust, eks näis, annan teada siin kas jääb asi tööle pärast mõnda suuremat uuendust. Aga vähemalt toimib! Minu jaoks on see väärt nupuke, millest seni valusalt puudust tundnud ja mis teeb töötlemise protsessi jälgimise oluliselt mõnusamaks. Loodan, et abiks ka teistele!

  15. veebruar 2018 - 15:24:43 · Otselink

 • fuse 6 a

  Ise lahendasin selle olukorra nii, et vahetan lihtsalt keyboard layoute ET ja US vahel (windowsis CTRL+SHIFT) kui vaja saada ligi shortcuttidele mis kasutavad "[" ja "]" mis ET layoudil asuvad "ü" ja "õ" all.

  nt.
  Photoshopis Decrease & Increase Brush size "[" ja "]"
  Illustratoris Bring Forward ja Send Backward "Ctrl+]" ja "Ctrl+["

  Adobe XD's Bring Forward ja Send Backward oli varem sama mis illustraatoris (mille tõttu seda sistemat üldse kasutama hakkasin) aga nüüd peale värskeimat uuendust on lõpuks klaviatuuriklahvi, mitte layouti põhine, ehk ctrl+ü ja ctrl+õ.

  XD'ga oligi suurim mure, kuna puudub võimalus shortcute remappida. Seepärast ei pidanud vajalikuks ka teistes sama teha kuna kõik need samas kohas niikuinii asusid

  15. veebruar 2018 - 15:56:28 · Otselink

 • ed 6 a

  proovi affinity photo't, sel mitu head külge:
  - ühekordne täiesti taskukohane hind
  - kaasaegne ja värskelt ehitatud, mitte ülekoormatud adobesaurus
  - reaalselt ka teevad asja koguaeg paremaks
  - raw ja fototöötluselt mu meelest et jää adobele alla (joonistamise eesmärkidel on paraku photoshop veel ees aga ma arvan et mitte kauaks)
  - noh ja pole tobedaid probleeme nagu et mingi shortcut ei tööta

  sama jutt x10 käib illukas vs affinity designer kohta

  16. veebruar 2018 - 11:07:49 · Otselink