Õppida, õppida

  • Sven 22 a

    Mul selline asi et käin Concordias ja tahan teha uue meedia lisaeriala aga eelmainitud asutus ei paku piisavalt aineid et nimetatud lisaeriala punktid täis saaksin. Niisiis oleks tore teada milliseid huvitavaid aineid võiks võtta pedast/erkist/it kolledzist. Sobiks igasugu multimeedia ja veebiga, kuid ka kujundamisega seotud ained.

    11. november 2002 - 15:57:25 · Otselink

  • defineeri siis uus meedia selle kursuse raames , siis saab ehk kokku valida, mis oleks sella kursuse sisu ja mida peaks kursuse läbinu teadma ja oskama

    11. november 2002 - 20:40:14 · Otselink

  • Sven 22 a

    Ainekava nimekirjas on järgmised ained mida tegelikult üldse ei pakuta:

    Desktop Publishing
    Multimedia
    Information Management
    New Media Workshop

    Nii et tajud ära mis suunas asju mul vaja läheb. Vaatasin et IT kolledzis pakutakse sellist ainet nagu Iad308 Arvutigraafika. Kas keegi käib ITs, oskab kommenteerida? Teine asi samast koolist on Iad309 Digitaalne heli- ja pilditöötlus, aga see vist sügissemestril (5. semestril)?

    12. november 2002 - 12:40:17 · Otselink

  • Kait 22 a

    vastab see tõele, et välismaa ülikoolides on kergem õppida ?
    keegi mees oskas rääkida, et seepärast väga palju lähebki usasse, et seal on kergem

    12. november 2002 - 20:22:31 · Otselink

  • soomuk 22 a

    "vastab see tõele, et välismaa ülikoolides on kergem õppida ? keegi mees oskas rääkida, et seepärast väga palju lähebki usasse, et seal on kergem"

    kergem õppida? kelle jaoks sa siis õpid - ikka enda jaoks ju... mida raskem, seda rohkem omandad.. kui sa muidugi ainult paberit taga ei aja

    12. november 2002 - 21:10:47 · Otselink

  • PeZ 22 a

    usas pidavat jah lihtsam olema, aga ses suhtes, et teooriat pead vähe teadma, kuid praktikas seda rohkem tegema, vähemalt kunstikoolides.

    13. november 2002 - 10:43:52 · Otselink

  • emer 21 a

    Gruuver peaks teadma ITK asjast..

    14. november 2002 - 10:31:51 · Otselink

  • .niisiis
    arvutigraafika peaks algama ITK';s alates jaanuarist.
    Ma ise seda ainet eelmisel aastal ei deklareerinud, kuna ei tahtnud lihtsalt punktide eest juurde maksta. Tuleb siiski tunnistada, et praktikumid olid mõnevõrra "lahja" võitu. Samas, loengutes sai nii mõnelegi tarkuseterale jälile. Kursuse raames vaadeldakse põgusalt "kõike" (nokitakse natuke siit, natuke sealt) - vektor, video, 3D, raster...programmid Corel Draw, Adobe Photoshop, Adobe After Effects, 3D Studio MAX jvm.

    Hetkel (so sügissemestril) on meil tõepoolest käimas kursus ';Digitaalne heli- ja pilditöötlus';. Peab tunnistama, et see on väga asjalik ja praktiline. Loengud on muidugi omaette teadus selle kõige rangemas tähenduses, kuid praktikumides sammutakse mõnevõrra teist teed...alustatakse helitöötlusega (erinevad koodekid, striimimine etc.) ja liigutakse vaikselt videotöötluse poolepeale. Sinna kuskile vahepeale mahub ära ka "still" pilt...
    Selle aine õppejõud on PhD Eduard Schults (teooria) ja Peeter Marvet (praktika)
    Lühitutvustus õppekavas: Heli ja kujutise digitaliseerimine. Heliinfo, selle töötlus ja kodeerimine. Infoliiasus. Heliinfo tihendamine. Infokadu, häirekindlus. Kõneinfo töötlemine. Kõnesignaalide tuvastus ja süntees. Kujutiseinfo, selle hõive. Videosignaalid. Kujutiseinfo visualisee-rimine. Staatiliste ja liikuvkujutiste töötlemine. Kujutiseinfo tihendamine. Salvestamine. Kvaliteedi hindamine. Standardimine.

    Kui asja vastu huvi on siis julgen üldiselt mõlemat kursust soovitada, suhteliselt soojalt sealjuures....

    14. november 2002 - 15:54:02 · Otselink

  • Sven 21 a

    tänud gruuver

    14. november 2002 - 20:02:00 · Otselink